Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Szlovákia is különadót vetett ki az olajtársaságra, és eredetileg 70 százalékos mértékről volt szó, ez csökkent 55-re, de az olajcégek szerint ez is túlzó.
Pert indított az Euractiv beszámolója szerint a Mol és a Slovnaft a washingtoni választott bíróságon a szlovák állammal szemben, amiért 55 százalékos különadót vetettek ki az olajcégre. A szlovák állam több engedményt is tett az eredeti törvénytervezethez képest, azonban a Mol és leányvállalata, a Slovnaft még így is úgy véli, hogy a különadó túl súlyos terhet jelent.
Az eredeti tervek szerint a különadó 70 százalékos lett volna és 2025-ig léptették volna érvénybe. A végül életbe léptetett adó azonban „csupán” 55 százalékos és csak egy évig él.
A Mol abba is belekötött, hogy a törvény bemutatásakor Igor Matovic szlovák pénzügyminiszter magát az adót a magyar tulajdonos elleni fellépéssel indokolta. A szlovákok az így beszedett adót a magasabb rezsiköltségű iparágak terheinek csökkentésére használják fel a háztartások tehermentesítése mellett.
A Molnak Magyarországon is különadót kell fizetnie, ennek összegét ráadásul a benzinárstop kivezetésekor meg is emelték:
Több mint duplájára emelte a kormány a Molra kivetett extraprofitadót
Ez volt az ára az ársapka feloldásának.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.