Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az is elképzelhető, hogy a gyárak nem fogják behozni Magyarországra az új gyógyszereiket, vagy leállítják a fejlesztéseket.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, meglehetősen kellemetlen „karácsonyi ajándékot” kaptak a kormánytól a gyógyszergyárak: december 23-án este jelent meg az a december 24-étől már hatályos rendelet, amelyben a kormány az extraprofitadóról szóló rendeletet módosítja úgy, hogy a gyógyszergyártókra kivet egy árbevétel-arányos különadót is. Ez alapján a gyógyszergyáraknak a nettó árbevétel után plusz adót kell fizetniük a rezsivédelmi alapba: 50 milliárd forintos árbevétel alatt 1, 50-150 milliárd forint között 3, afelett pedig 8 százalékot.
Karácsonyi "ajándék" a gyógyszergyártóknak: új különadót vet ki a kormány
A rendelet ráadásul mától már hatályos is.
Az egyik legnagyobb hazai gyógyszergyárnak, a Richter Gedeonnak ez már ebben az évben 28 milliárd forint plusz kiadást jelent, hiszen a rendelet már erre az évre is érvényes – mondta el a cég kommunikációs igazgatója az RTL Klub Híradójában.
Az igazgató kifejtette: ők főképp alacsony árfekvésű, államilag támogatott gyógyszereket gyártanak, de ezek árán nem tudnak változtatni, mivel azt a törvények 2006 óta nem teszik lehetővé, hiába emelkednek a cég költségei.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója, Molnár László a Híradónak azt mondta:
a különadó bevezetését végül a fogyasztók fogják megfizetni,
mert a gyáraknak muszáj lesz emelniük a nem vényköteles termékek árait.
Molnár hozzátette:
az intézkedés miatt hiány is lehet gyógyszerekből,
és a gyógyszergyáraknak így lehet, hogy majd nem éri meg Magyarországon gyártatni a termékeiket, vagy nem fogják ide is elhozni az új termékeiket.
A Híradóban az is elhangzott: a mostani intézkedés hatása 2-3 év múlva lesz igazán érezhető, hiszen emiatt nem fog elég pénz jutni azokra a fejlesztésekre, amelyeket a gyártók eddig a kormány által elvont összegekből tudtak finanszírozni.
A Híradó megkereste a kormányt is azzal a kérdéssel, milyen hatásokat várnak az intézkedéstől, de nem kaptak választ.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A volt igazságügyi minisztert tanúként hallgatta meg a bíróság a Schadl-ügyben.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A rendező a 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.