Körbekérdeztük az egyetemeket, hány pluszpontot adnak az MCC-s felvételizőknek
Van, ahol kevés ponttal honorálják csak az MCC-s képzést a felvételin, és olyan egyetem is akad, amely csak egy év múlva fog dönteni
Van, ahol kevés ponttal honorálják csak az MCC-s képzést a felvételin, és olyan egyetem is akad, amely csak egy év múlva fog dönteni
Szabó Lajos szerint Ádám Zoltán elbocsátása arányos és jogszerű lépés volt.
A februári jelentkezéskor már érvényes új szabályok alapaján számos elfogadhatatlan előnyhöz juthatnak egyes diákok, a rendszer hatalmas károkkal jár a felvételizők szempontjából, ugyanis gyakorlatilag megszünteti az egységes felsőoktatási felvételi rendszerét – állítja a CKP.
Még mindig egyre többen gondolkodnak nyugati továbbtanulásban, bár a növekedés üteme lelassult. A Brexit utáni átrendeződés után újabb – a magyaroknak nem feltétlenül kedvező – változások várhatók e téren: több ország sokallja a beözönlő diáksereg mértékét.
A felsőoktatás megindult drasztikus intézményi átalakítása számomra leginkább rögtönzésnek tűnik, semmint koncepcionális előkészítés eredményének, írja szerzőnk, és hozzáteszi: a megvalósult intézményi felépítés sok aggodalomra ad okot, még ha ez a propagandaszerű kormányzati kommunikációban nyomokban sem található meg. Vélemény.
Kocziszky György kerül október elsejétől a METU élére.
Egyre többen fizetnek a felsőoktatásért, a Corvinuson van például olyan szak is, ahol 900 ezer forintot is elkérnek egy félévben.
A modellváltás ennyi idő alatt még nincs hatással az egyetemek helyezésére a világrangsorokban, ám ha az Erasmus-ügyet nem sikerül hamar rendezni, az pár éven belül látványos romlást hozhat.
Navracsics Tibor és Hankó Balázs felsőoktatási államtitkár nem értett egyet abban Tusványoson, hogy megvannak-e a szükséges kompetenciák a modellváltó egyetemeknél.
Már felkerülni is szép eredmény, a Quacquarelli Symonds ranglistája ugyanis 20 ezer intézményt vizsgálva válogatja ki a 3000 legerősebbet.
Bohócokat is képzenek a főiskolán - a szó legkomolyabb értelmében.
A budapesti Fudan Egyetem sorsa bizonytalan, de tavaly év végén teljes egészében kínai tulajdonba került a Wekerle Sándor Üzleti Főiskola. Az új tulajdonos az egyik legnagyobb kínai magánoktatási cégcsoport, amely Thaiföldön és Malajziában már vásárolt egy-egy egyetemet, a Wekerle pedig az első nyugati érdekeltsége. A főiskola már négyezer eurós ösztöndíjat, kínai karrierlehetőséget és egész éves ingyenes kínai nyelvtanfolyamot is ajánl az alapképzésre jelentkezőknek.
Azt írja, nem tud új rektort kinevezni, mert a szenátus jelöltjét az általa elnökölt kuratórium leszavazta, amivel szerinte sértik "a rektorjelölt választásának a rendjét és az egyetemi önállóságot”.
Az üzletember három év után adja új kézbe az intézmény fenntartói jogait.
Szepesi Mórnak három hete volt, hogy elhatározza, melyik intézmény hallgatója akar lenni.
A holdbázis kialakítása és a Mars-expedíció sem a távoli jövő vagy a sci-fi területe, az űrfejlesztések pedig egy sor kérdésben már ma is meghatározzák a mindennapjainkat. Erre a magyar egyetemeknek is fel kell készülni – véli az NKE Világűrjog és Politika Kutatóintézetének vezetője, Bartóki-Gönczy Balázs.
Az ELTE évek óta vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, ám alkalmazottainak anyagi megbecsültségéből erre nemigen lehetne következtetni. A különböző karok dolgozói hónapok óta a nyilvánosság előtt is küzdenek valódi béremelésért.
Feltűnően sok pályázati kiírást tett közzé oldalán az Eötvös Loránd Tudományegyetem. A többi között intézetigazgatókat, tanszékvezetőket, hivatalvezetőket, docenseket, illetve a Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumba tanárokat keresnek. Feltehetően csak arról van szó, hogy egyszerre sokaknak járt le éppen mostanában a megbízatása.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata azért indította a pert, mert mielőtt az alapítvány 2020 novemberében felfüggesztette az oktatást, nem egyeztetett a hallgatókkal, noha kötelessége lett volna.