Varázslat a tóban: özönlenek a turisták a Viktória-tó szokatlan látványosságához
Egy kis oázist varázsolt a Viktória-tóba egy volt idegenvezető, akinek elege lett a több tonnányi műanyagpalack látványából.
Egy kis oázist varázsolt a Viktória-tóba egy volt idegenvezető, akinek elege lett a több tonnányi műanyagpalack látványából.
Több mint ötvenezer újrahasznosított akkumulátor készülhet a Mercedes kuppenheimi gyárában.
Mi a szerepünk abban, hogy a város, ahol élünk, nemcsak a miénk, de a jövőé is legyen? Fenntarthatósági podcastunk új adásában annak jártunk utána, milyen rendszerszintű akadályokkal küzd a főváros, és hogyan lehet ezeken kis lépésekkel, akár személyesen is javítani.
Újraindul a hvg.hu fenntarthatósági podcastja: műsorunk nyitórészében Litkai Gergely humoristával beszéltünk arról, hogyan lehet a zöldkérdés mindenkié.
Az újrahasznosított gumiédességből rengeteg dolog készülhet, gumicsizmáktól mobiltelefontokon és füzetborítón át írószerekig, csomagolásokig.
A tudományos műhely legnagyobb sztárja a világ 1452. legjobb egyetemén végzett, de jól menedzseli magát és otthonosan mozog illiberális környezetben.
A Torontói Egyetem munkatársai egy olyan új ablaküveget tesztelnek, melyben folyadékot lehet keringetni. Függően attól, hogy milyen folyadék áramlik a többrétegű üvegben, több dolgot is ki lehet szűrni – például nyáron elég csak a fényt beengedni, a hőt adó infravörös sugárzás „kizárható”. A kutatók szerint az általuk „folyékony ablakként” emlegetett fejlesztéssel jelentősen spórolni lehet a környezetterhelésen és a rezsiszámlákon is.
Fújós dezodorokat újratöltő automatát telepít üzleteibe a Rossmann. A csütörtöki sajtóbemutatón elmondták: a megoldással egyetlen palackkal öt dezodor csomagolását lehet kiváltani.
Népszerűek, fontosak és fenntarthatósági szempontból rendkívül hatékonyak a faültetési akciók, ám nem mindegy, hova, hogyan, mikor és milyen fát ültetünk. Hogyan kezeljük le a fákat, mi a beiszapolás és mire figyeljünk már az ültetés előtt – ezekről is kérdeztük a kertészmérnök szakértőt.
Nemcsak a versenyhatóság, de az egyre tájékozottabb munkavállalók is átlátnak a greenwashing gyakorlatain.
Egy kukabúvárjelöltekkel töltött éjszaka szomorú tanulságai.
A Vyld nevű cég olyan világmozgalom részének tekinti magát, amelynek célja tartós tengeri mezőgazdasági kultúra megteremtése.
Az energiaválság közepén mindenkinek fejleszteni kell, ha nem akar lemaradni.
A légi közlekedés az egyik legnagyobb szén-dioxid-kibocsátó, ezen szeretnének változtatni, például főleg használt olajokból készült üzemanyaggal. Ezeket jelenleg elegyíteni kell a hagyományos kerozinnal, most azonban a fosszilis energiahordozó nélkül indítanak majd el egy repülőt.
Második alkalommal rendezték meg a fenntartható és társadalmilag érzékeny kis- és középvállalkozások számára azt a mentorprogramot, ami a cégeket a nagyvállalatokkal és a civil szervezetekkel hozza össze a hosszú távú együttműködés reményében. A győztes pezsgőtablettával váltaná ki a háztartások tisztítószereit, de a legjobbak között akad olyan vállalkozás, ami az ápolóhiányra keresi megoldást vagy a nők karrierváltásának lehetőségeit és történeteit járja körbe. Az év végével lezárul a program, de hamarosan újra lehet jelentkezni.
Alig 400 forintért kínálják a már nem olyan szép élelmiszereket.
A repülés és az autózás világában is áttörést hozhat az a szilárdtest-akkumulátor, melynek fejlesztéséhez összefog két francia óriásvállalat, az Airbus és a Renault. A repülőgépgyártó emellett a fenntartható kerozint készítő Neste vállalattal is partnerségre lépett.