A fenntarthatósági elvárások ma már az üzletmenet kötelező elemei
Az energiaárak meredek emelkedése mellett a klímaváltozás elleni harc is a termelési- és energiahatékonyság javítására sarkallja a cégeket.
Az energiaárak meredek emelkedése mellett a klímaváltozás elleni harc is a termelési- és energiahatékonyság javítására sarkallja a cégeket.
A zöld szemlélet megerősödése magával hozta a hangzatos szólamokat is. Ugyanakkor vannak olyan cégek, amelyek számos remek, valódi kezdeményezéssel teszik szebb kilátásúvá a jövőnket.
A célt első Fenntarthatósági jelentésükben fogalmazták meg.
Átfogó kutatás készült a hazai mikro- és kisvállalkozások működési módszereiről és arról, mennyire tartják szem előtt a környezet védelmét.
Intralogisztikai szakmai bemutatót tartott megalapításának 30. évfordulója alkalmából a Jungheinrich Hungária Kft. biatorbágyi székhelyén. A szakmai napon a fenntartható megoldások költségcsökkentő és hatékonyságnövelő megoldásaié volt a főszerep, ezekről számolunk be bővebben.
Nemsokára a kétszeres FIABCI-díjas Millennium Városközpont utolsó eleme is elkészül, ahol a minőség, a fenntarthatóság és a kellemes irodai környezet hármasa köszön vissza. A belvárostól szinte pár lépésre találjuk Budapest egyik legizgalmasabb, legdinamikusabban fejlődő negyedét, ahol kicsit úgy érezhetjük magunkat, mintha a jövőbe lépnénk be. A TriGranit megküzdött a Covid okozta nehézségekkel, és átadták a Millennium Gardens északi tornyát, aminek apropóján Makk Károly Dömötörrel, a TriGranit bérbeadási igazgatójával és Borbély Csaba projektigazgatóval beszélgettünk.
Az X-Faktor mentora komolyan veszi a fenntarthatóságot, nemcsak az étkezése alakult át, hanem az egész életmódja is. Az utakon szintén szem előtt tartja a környezetvédelmet, és most a Ford jóvoltából egy elektromos Mustanggal, a Mach-E-vel közlekedik. Ezzel kapcsolatban kérdeztük, mit jelent számára a fenntartható közlekedés, hogyan férhetnek meg egymás mellett a kerékpárosok és a sofőrök, milyen kampányokhoz adja szívesen a nevét, és szóba került az is, hogyan alakulhatnak át az autós szokásaink a következő évtizedekben. Interjú Puskás-Dallos Petivel.
Közlekedő emberek, nem pedig biciklisek, rolleresek vagy autósok vannak – vallja Halász Áron fenntartható közlekedési szakértő, aki a kerékpáros aktivizmustól jutott odáig, hogy már nem elsősorban biciklisnek tartja magát, és az autóellenességet is elmaradott álláspontnak tekinti. A fenntartható város koncepciójának megvalósításán dolgozó szakember többek között az élhető város ismérveiről, a körúti bringasávról, a Lánchídról és a pesti alsó rakpart átalakításáról is beszél TEDx-videósorozatunk ötödik részében.
H&M, KLM - csupán kettő a nagyvállalatok közül, amelyeknek hamarosan bíróság elé kell állniuk amiatt, mert – a vád szerint – megtévesztik a vásárlókat és az ügyfeleket, mert „zöldre mossák” a termékeiket és szolgáltatásaikat.
Napjainkban egyre égetőbb kérdést jelent a klímaválság, sorra jelennek meg a különböző hírek és cikkek, milyen problémákkal kell szembenéznünk a nem is olyan távoli jövőben.
Magyarországon az utóbbi évtizedben a gazdasági növekedés természetitőke-felélő volt, és elmaradt a humán tőke fejlesztése. A fenntarthatóság nem luxus, hanem a jólét és a válságállóság záloga – mondja Bartus Gábor, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács (NFFT) titkára, a BMKE oktatója.
Ne akarjunk mindent azonnal, apró lépésekkel is elindulhatunk a hulladékmentes, környezettudatos életmód felé. Kezdjük például a pazarlás elvetésével – javasolja a hazai hulladékmentes életmód úttörőjeként emlegetett Kump Edina környezetkutató a fenntarthatósággal foglalkozó TEDx-videósorozatunk negyedik részében.
A bérlők a „rezsivédett” lakásokat keresik, vagyis pusztán a bérleti díj helyett egyre fontosabb a lakhatás összköltsége – mondta el a hvg.hu-nak Görög Áron, a Cordia értékesítési igazgatója.
Duplán megvezette a kormány az embereket: miután megkurtította a választások előtt fixre beígért rezsicsökkentést, a környezettudatosan saját napelemek telepítésére készülőket olyan helyzetbe sodorta, hogy ne érje meg nekik a beruházás.
Megkapta használatbavételi engedélyét a Millennium Gardens irodaház első üteme. Ennek apropóján Makk Károly Dömötör és Nagy Marcell, a TriGranit bérbeadási vezetője, illetve fit-out specialistája beszélgetett velünk arról, hogy mi az, amit egy 21. századi A+ kategóriás irodaház fejlesztésekor nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Társadalmi és környezeti szempontból is hasznos dologba szeretett volna belefogni a kidobásra ítélt ételek megmentését célzó vállalkozás, a Munch társalapítója. Wettstein Albert nagyszülők háborús tapasztalatairól, az ételpazarlás sokáig elhanyagolt kérdéséről, és a fenntarthatóság demokratizálásáról is beszélt a fenntarthatósággal foglalkozó TEDx-videósorozatunk második részében.
Milyen örömet találhatunk a zimankós téli napokban? Az ünnepek mellett a legtöbben a síszezonra készülünk: novembertől márciusig magyarok ezrei veszik az irányt a pályák felé. A síelést tölthetjük pihenéssel, bulizással, de intenzív sporttal is. Bármi is legyen az elvárásunk, az osztrák Schladming-Dachstein régióban mindenre van lehetőség: a változatos pályák mellett – többek közt – síjóga, téli túrák és gasztronómiai élmények várják.
Györök Bori a MOME-n végzett, később pedig Londonban és Párizsban tanult: az örök klasszikus, mégis modern darabjai nem egy szezonra szólnak, hanem akár generációkon át öröklődhetnek. Egy friss projekt keretein belül most azonban sem a test adottságai, sem a gravitáció nem szabott határt a képzelőerejének. A fiatal divattervezővel a mindennapok stílusa, a fenntartható divat jövője, az innováció témája, illetve legújabb NFT kollaborációja is szóba került.