A fenntarthatóság magyar bajnokai az üzleti világban – ESG-toplista a hvg360-on
Rendhagyó lista készült a legnagyobb magyar cégekről: megmutatja, hogy milyen felelősen működnek környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontból.
Rendhagyó lista készült a legnagyobb magyar cégekről: megmutatja, hogy milyen felelősen működnek környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontból.
A múzeumok kizöldítéséhez a nyílászárócserén, a kurátorok és a műtárgyak utaztatásának lefaragásán túl a nagy közönségérdeklődésre számot tartó kiállításokra utazók tömegét is vissza kellene fogni, de úgy, hogy az élmény és a bevétel is megmaradjon.
Kulcsszerepet kap a körforgásosság, külön felelősség kerül a gyártókra, és a lakosság is kiveheti a részét az új hulladékgazdálkodási rendszerben, amely július 1-jétől lép életbe Magyarországon. Erről beszélgettünk fenntarthatósági podcastunk legfrissebb adásában.
Az otthonunkban vagy a napi rutinunk során könnyen alakíthatunk ki környezetbarát szokásokat – de mi a helyzet a külföldi utazással? A turizmus jelentős hatással lehet a környezetre, így, ha felelős utazóként szeretnénk nyaralni, fontos, hogy annak fenntarthatóságára is odafigyeljünk. Összeszedtünk néhány tippet arra vonatkozóan, hogyan üdülhetünk fenntartható módon.
A fogyasztói árakra és a globális fémkereskedelemre is jelentős hatással lesz az EU új karbonvámja. Az uniós kibocsátáskereskedelmi rendszer szigorodása pedig lemaradásuk miatt a magyar kibocsátókat is igen hátrányosan érintheti.
Ha ma belenézek a hűtőmbe, és összehasonlítom a látványt az évekkel korábban tapasztaltakkal, hatalmas a különbség. Ennek a legfőbb oka pedig az, hogy az eltelt idő során sokkal tudatosabb lettem, ami az élelmiszervásárlást és -pazarlást illeti: átgondolom, hogy mit és mikor veszek, azt hol és hogyan tárolom majd és használom fel. A HVG BrandLab szerzőjének szubjektív beszámolója a konyhából.
Sokakat undor fog el, ha a rovarok fogyasztásáról hallanak. A kutatók viszont egészen másképp vélekednek erről: az ilyesfajta étrend kifejezetten előnyös lehet a bélrendszer egészsége szempontjából.
A HVG Hollandia budapesti Nagykövetsége Sustainable Tulip Award díjának médiapartnereként fontosnak tartja a fenntartható életmód térnyerését a mindennapokban. A program keretében a Nagykövetséggel közösen arra buzdítjuk olvasóinkat, hogy az alábbi kalkulátorral számolják ki karbonlábnyomukat, nézzék meg, mennyire "terheli meg" a Földet az életmódjuk. Javasoljuk, hogy az első eredmények ismeretében fontolják meg, min tudnak változtatni akár csak apró lépésekkel, majd a jövőben számoljanak ismét, és nézzék meg, mennyivel járultak hozzá a káros környezeti hatások csökkentéséhez.
A Brüsszel elleni harc egyik eleme lett az akácosok védelme, pedig fenntartható erdőgazdálkodás csak őshonos erdők telepítésével lehetséges.
Nem tűnik fogyasztóbarátnak a nemrég bevezetett rögzített italoskupak. Kérdés, hogy az új csomagolás segíthet-e a bolygót elborító műanyaghulladékok problémáján.
A költők, írók, fotósok műveiből összeállított Körbejárás a Jurányi Házban tekinthető meg április 24-én.
Az eddigieknél nagyobb üzletekre és idővel nemzetközi terjeszkedésre számít a tőzsdei energetikai cég, az Alteo alapító igazgatósági tagja, ifj. Chikán Attila vezérigazgató, miután a többségi tulajdonos a Mol, valamint Tiborcz István és Jellinek Dániel lett. Interjú.
Az Ember kutatóintézet friss felmérése után egyik szemünk sír, a másik nevet.
A felmelegedés, a szélsőséges időjárás és a zsúfoltság egyre jobban fenyegeti a városokban élőket. A metropoliszoknak minél hamarabb alkalmazkodniuk kell, mégpedig több fronton is.
Elmentünk Németországba, ahol a kínai CATL épített már olyan akkumulátorgyárat, mint ami Debrecennél készül. És láss csodát, helyi fideszes tempóval szembesültünk. Földes András videóriportja.
Mennyi energia kell ahhoz, hogy egy város élő szövetként működjön? Mennyi hulladékot termel? És mi kell ahhoz, hogy 100 év múlva se nyelje el a szén-dioxid és a szemét? Erről beszélgettünk fenntarthatósági podcastunkban Orbán Tiborral, a Budapesti Közművek vezérigazgató-helyettesével és Ámon Adával, a főpolgármester klímaügyi tanácsadójával.
Arra biztat mindenkit a Természetvédelmi Világalap, hogy szombat este fél kilenc és fél tíz között kapcsolja le a villanyt.
Mitől lesz fenntartható egy ingatlan? Erre kerestük a választ zöld podcastunk új évadának harmadik adásában.
Az amszterdami Fashion for Good Museum Budapestre hozott kiállításán meg is lehet érinteni a narancshéjból készült selyemruhát.