Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Tovább vergődik a forint: még a hétvégi, illetve hétfő hajnali 388-as szintet is alulmúlva hétfő reggel már ott tartunk, hogy
390 forintba kerül egy euró.
Ez természetesen újabb történelmi mélypont. Annyiban nem újdonság a dolog, hogy az elmúlt héten szinte napról-napra jöttek az előzőt mindig felülmúló árfolyam-beszakadások.
Frissítés: azóta 393,56 az új mélypont.
A tapasztalat az, hogy kora délután, az amerikai tőzsde nyitásakor mindig jön egy újabb pesszimizmus-löket - azaz magyar idő szerint délután kettő környékén rendre jön egy újabb gyengülési hullám. Amit néhány órán belül egy kisebb visszakapaszkodás követ.
A teljes bizonytalanság a forintot se kíméli, a jövő pedig még inkább a ködbe veszik
Borzasztó állapotban van a forint, olyan mélypontokra zuhant az elmúlt napokban, amelyekről még akár egy hete sem hittük volna, hogy a közelébe juthat. De mi történhet ez után, mit lehet tenni ez ellen, és mit tehet az, aki szeretné menteni a befektetéseit? Erre gyűjtöttük össze a válaszokat.