Tetszett a cikk?

Ez nem a régiós devizák hete volt.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Szombaton újból mélypontra került a forint az euróval szemben: a közös európai fizetőeszközért 387,4 forintot is kértek. A hétvégi kereskedés természetesen nem annyira intenzív, mint hét közben, mégis látszik, hogy a forint gyengélkedése nem állt meg. Az előző mélypontot pénteken érte el a magyar fizetőeszköz, akkor 386 forintnál is többe került egy euró.

Az esés nem magyar sajátosság: a háború kezdete óta a régió valutáit, azon belül is elsősorban a három, nem euróval fizető visegrádi ország fizetőeszközét, a cseh koronát, a lengyel zlotyt és a magyar forintot sújtotta ez a hatás, amely a forint esetében lassan tíz százalékos gyengülést jelent a háború kezdetén elért 355 forintos szinthez képest.

A Portfolio összevetette a régiós devizák árfolyamának alakulását a dollárhoz képest február 23-i zárás óta. A portál összesítéséből látszik, hogy a rubel majdnem 40 százalékot veszített az értékéből. Ettől jócskán elmaradva követi a listán az orosz devizát a forint - a dollárhoz viszonyított, 10 százalékot meghaladó esés tehát a második legnagyobb volt az elmúlt napokban. A forintot szorosan követi a zloty, csak ezt követően jön a sorban az ukrán hrivnya és a cseh korona.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!