Nem megy el Szentgyörgyvölgyi Péter a meghallgatásra, ahol a vagyongyarapodásáról kérdeznék
Az V. kerület polgármestere nem fog ráérni, amikor a vagyonnyilatkozati bizottság ülése lesz.
Az V. kerület polgármestere nem fog ráérni, amikor a vagyonnyilatkozati bizottság ülése lesz.
A vadászkastély melletti 23 hektáros területen gazdálkodni akar a képviselő.
A lap úgy értesült, hogy a Karmelitában is felháborodást keltett az 1,6 milliárd forintos ügylet.
Egy átadón kaptuk el a minisztert, akit Kósa Lajos és Rogán Antal ügyéről is kérdeztük személyesen, a járvány második hulláma óta először.
A Magyar Nemzet bizonyítékként tette közzé Rogán Antal harmadik felesége ezer hektáros földvásárlásának elutasítását, amely éppen azt bizonyítja, hogy volt vásárlási szándék, csak a kormányhivatal közbelépett - nem tudni, mikor.
A posztra reagáltak is páran – köztük az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
A közeljövőben különösen értékesnek bizonyulhat, ha valakik jól vannak bekötve az agrárpolitika hazai alakítóihoz és végrehajtóihoz. Az uniós pénzek biztosan csordogálni fognak, sőt elvileg akkor sem kell aggódni, hogy ha elzárják a pénzcsapot Brüsszelben.
Egy szerencsétlen időzítés és a titkolózás miatt szólhatott ekkorát Rogán Antal újabb botránya. A minisztert eddig is igyekeztek eldugni a párton belül, de a HVG forrásai szerint nem nézik jó szemmel gyarapodását, még ha az papíron törvényes is.
A 2002-es kormányváltás csak lelassítani tudta Hatvanpuszta korábban elindult felvásárlását: Orbán Viktor apjának birtoka mellett Mészáros Lőrincnek és Lévai Anikónak vannak földjei, előbbinek már 1545 hektárja van összesen. De ki a legnagyobb földesúr a politikusok között? Erről olvashatnak a HVG e heti számának Fókusz rovatában.
Musk azt tervezi, hogy 30 szintnyi alagutat ásnak ki a város alatt, melyekben elektromos targoncákon 200 km/órára gyorsítva közlekedhetnének az autók, de egy Hyperloop is elférhet melléjük. A helyi sajtó tele van az alagút miatt tönkrement családi vállalkozások történetével, és akad olyan környék is, ahol a lakók összefogtak a projekt ellen.
A délkelet-franciaországi Vaucluse megye Murs nevű településén dühös helyi gazdálkodók munkagépekkel szálltak meg egy birtokot, amely már két éve kínai tulajdonban van.
Csütörtökön szavaz a város közgyűlése, hogy az önkormányzat vehet-e 300 hektár csereföldet. Ezzel kárpótolná azokat a gazdákat, akiknek földjét érinti a gyárépítés.
Az Apátfalván kampányoló miniszter állította: az EU és a mögötte állók mindent megtesznek azért, hogy Kelet-Európában a külföldiek korlátozás nélkül szerezhessenek földet.
Aránytalan és az uniós joggal ellentétes volt a magyar törvény a zsebszerződések felbontásáról – mondta ki az Európai Bíróság.
Egymásnak estek az új földesurak és az általuk megvásárolt területeket még az árverések előtt az államtól hosszú távra kibérlő gazdák.
Az egykori fideszes államtitkár most a Jász-Nagykun-Szolnok megyei földvásárlások részleteibe ásta bele magát.
A felcsúti polgármester és milliárdos polgári pert indított az Együtt ellen, amely azt állította, hogy az általa vásárolt földterületek valójában a kormányfő érdekeltségei.