Szolidaritást kérnek a benzinkúton tankolóktól a tatabányai mentősök
Rövid közleményben kérik a Mol-nál várakozókat, hogy engedjék előre őket.
Rövid közleményben kérik a Mol-nál várakozókat, hogy engedjék előre őket.
Ausztria és Olaszország volt a legnépszerűbb úti cél az utasbiztosítást kötők körében novemberben. A többség várost nézni utazott 3-4 napra, és bár a síszezon már elkezdődött, még mindig a tengerparti nyaralások voltak a népszerűbbek.
Az iparhoz hasonlóan az agrárvilág szereplőit is bevonnák a szén-dioxid-kvóták kereskedésébe, ám ahhoz, hogy egy gazdaság földje szénmentessé, és igazán termővé váljon, 10-12 éven át egy speciális talajművelő módszert kell alkalmazni. A pénzen kívül ösztönző lehet a tudat, hogy ezzel sokban hozzá lehet járulni a klímakatasztrófa elkerüléséhez.
A török hatóságok most már külön biztosítói levelet kérnek ahhoz, hogy átengedjék az olajszállító hajókat a szorosokon. Az orosz hajók átmehetnek, a nyugatiak nem.
Kínos magyarázkodásba kezdhetnek a "hatékony adományozás" módját kereső irányzat képviselői: a leggazdagabb támogatójuk ugyanis mindeddig az a Sam Bankman-Fried volt, aki a világ legnagyobb kriptotőzsdéjét vezette, amíg ki nem derült, hogy az egész mögött csalás van. Kérdés, mennyire életszerű, hogy valaki azért keressen pénzt, hogy aztán eladományozza.
A kilencvenes évek inflációja találkozik a hatvanas évek áruhiányával – idén hatodik alkalommal vásároltunk be karácsonyra.
A budapesti használt lakások esetében mindössze az ingatlanosok egyharmada számít árcsökkenésre, a többség stagnálást vár.
Óriási horderejű intézkedéseket hozott meg a hétfőn élesedett húzásaival az Európai Unió és a G7. Az orosz olajkereskedelem sebet kapott, csakhogy Moszkva már tavasz óta azon dolgozik, hogyan kerülje meg az új regulákat, és mostanra valamelyest már ki is építette a saját, párhuzamos piacát. És bár a Nyugat meg akarja büntetni Oroszországot, valójában neki sem érdeke, hogy az oroszoknak túl rossz legyen.
Az összeomlás elkerülhetetlen, mert olyan hatalmas összegekről van szó, melyeket senki sem tud kezelni – írja közgazdász a Project Syndicate portálon.
A pénzügyminiszter szerint azonban mindenki bajban van, és egész Európa recesszió felé tart.
A tojástermelők attól tartanak, hogy kiszorulhatnak a hazai piacról, miután néhány üzletben lengyel tojások jelentek meg az árkorlátozás bejelentése óta.
Szerintük elszámolta magát a kormány, amikor 6,1 helyett csupán 4,5 százalékkal emelt novemberben.
A kistelepüléseken és az alacsonyabb végzettségűek családjaiban még ennyi pénz sem jut az ajándékozásra.
A hvg.hu gazdasági podcastje ebben a hónapban különleges műsorral jelentkezik: szakértőinkkel az év egyik meghatározó témáját járjuk körül. Ön döntheti el, miről beszélgessünk.
Nem megy könnyen a Mollal közös cég indítása.
Minimálisan nőtt a kiskereskedelmi forgalom, de ez úgy jött össze, hogy a benzinkutakat megrohamozták az emberek, ételből kevesebbet vásároltak, mint tavaly ilyenkor.
Nagy vonalakban sem látszik a jövő évi költségvetés, nem tudni, mennyit kereshetnek az emberek, milyen lesz a kórházi ellátás, hova és mikor szervezik ki az elfekvőket. Ez csak néhány azok közül, amelyek rendezésével adós a kormány, amely tág feltételeket szabott az üzemanyagárstop kivezetésére is. Nehéz év volt az idei, és a következő sem tűnik jobbnak. A tervezhetetlenség pedig csak ront a helyzeten. 7 pontban foglaltuk össze a legnagyobb bizonytalanságokat.