Kocsis Máté: A bankadó emeléséről szó sem lehet, az csak Varga Mihály magánvéleménye
Egyre érdekesebben alakul a mai nap.
Egyre érdekesebben alakul a mai nap.
Az esetleges ideiglenes engedélyezés miatt sokan attól tartanak, hogy a szupermarketek túlságosan éles versenyt fognak folytatni a kisebb, független benzinkutakkal szemben.
Az utolsó érem kiosztása után tegyünk úgy, mintha elhinnénk a kormányzati blöfföt, miszerint az atlétikai világbajnoksággal megvan az utolsó puzzle-darab is, és a nyári olimpiát darabjaiban már megtartottuk. Ideje értelmesebb célt kitűznie az országnak. Vélemény.
A kormányzati gazdaságpolitika csúcsra járt a nyáron. A számtalan lépés közt akad alapvetően pozitív trendre felülő látszatintézkedés, akad csekély hatású változtatás és sok-sok megszorítás. Az biztos, hogy jobb lesz – most annyira rossz a helyzet, hogy ennél már csak jobb lehet. Elemzés.
A kabinet szerint itt az idő a kompromisszumra, ki kell elégíteni a hirtelen fellépő munkaerőhiányt, de szükség van a szabályozásra is.
Legalább 100 milliárd euró volt a veszteség, és ebben még benne sincsenek az olyan közvetett hatások, mint a növekvő energiaárak vagy az alapanyagárak növekedése.
De a kormány megakadályozhatná, hogy januártól még jóval drágább legyen a benzin, ha akarná.
Az inflációt nem nyomta le, de hozzásegítette a Fideszt egy újabb választási győzelemhez, így azóta is rendületlenül okolhat a párt mindenki mást a drágulásért. Mit adott nekünk az ársapka?
A főpolgármester-helyettes szerint a kormány intézkedései, tartozásai és elvonásai miatt jutott ide a főváros.
A japán útlevél már csak a harmadik helyezett a listán, ami a világ országainak útleveleit rangsorolja; most többek között Ausztriával van egy szinten. A magyar útlevél a hatodik helyre sorolt kategóriába tartozik.
A lakosság biztatás nélkül is jelentősen növelte állampapír-befektetéseit – elsősorban az inflációkövető, magas kamatozású papírok révén – a lekötött betétek rovására.
Éveken át pörgette erőltetetten a gazdaságot a kormány, majd a kampányban kiosztott kétezer milliárd forint ingyen pénzt, most pedig nem csak visszaszedi ezt, hanem ahogy csak lehet, próbál újabb bevételekhez jutni, hogy a növekedést valahogyan fenntartsa. Az elmúlt több mint egy év már a megszorításról szólt, és nincs jele annak, hogy egyhamar jobb lenne.
Magyarország a globális társaságiadó-minimum törvénybe iktatásának késleltetésével az Európában legkisebb ilyen adófajtáját védi. Cserébe nagy árat fizet a nemzetközi (gazdaság)politikai elszigetelődéssel. Demokráciát a pénzünkért, 9. rész.
Mennyire kezelik kiemelten a kormányzati propagandalapok a meglepően magas inflációt? Biztos, ami biztos, Nagy Márton miniszterre hagyják, hogy szép szavakba csomagolja a 20 százalékos adatot olvasóik számára.
Nagyobb hiánnyal indította a kormány az évet, mint 2020-at, 2021-et és 2022-t együttvéve. A kamatkiadások megduplázódtak egy év alatt, a lakossági fogyasztás pedig nagyon visszaesett.
A többség azzal sem ért egyet, hogy ezzel az ország elveszítené identitása egy részét.
A csok és a babaváró részleges megszüntetése „előre hozott keresletet” fog generálni idén. A kormányt meglepte, hogy a lakossági fogyasztás ennyire visszaesett, ezt most erősíteni akarja. A Szép-kártyákról hideg élelmiszert is lehet fizetni – ettől a kormány több áfabevételt remél. A kamatjövedelmek plusz adóztatása miatt nő a kereslet az állampapírok iránt, mennek le a hozamok, olcsóbb lesz az államadósság finanszírozása.
Két gyár fog épülni, 35 milliárd forint értékben.
Erdogannak meggyőződése volt, hogy a kamatemelés növeli az inflációt, most mégis meglépték. Törökországban jelenleg mintegy 40 százalékos az infláció, de volt 85,5 is.
Az olasz kormány azt is kikötötte, hogy nemcsak most, de minden jövőbeli, a cégvezetést érintő változás esetén joguk van a kérdés vizsgálatához.