Vakcinakutatókat támadtak meg szerte a világban orosz és észak-koreai hackerek
A Microsoft jelentésében nem említ konkrét neveket, csak annyit, hogy a világ több pontján is érzékelhető volt a kiberbűnözők akciója. Európai központokat is támadtak.
A Microsoft jelentésében nem említ konkrét neveket, csak annyit, hogy a világ több pontján is érzékelhető volt a kiberbűnözők akciója. Európai központokat is támadtak.
A futurisztikus London adja az ősz egyik nagy költségvetésű videojátékának helyszínét, de a Watch Dogs: Legion nem csak a terep miatt különleges. A történetben államcsíny, terrortámadás és rendőri túlkapások is szerepelnek. A felmerült problémákat nekünk, játékosoknak kell megoldanunk, ehhez pedig bárkit választhatunk, a szó legszorosabb értelmében.
Beavatkozás a franciaországi választásokba, az ukrajnai áramhálózat megbénítása és a 2018-as téli olimpia megzavarása miatt emeltek vádat az USA-ban hat orosz katonai hírszerző ellen. Bár Moszkva tagad, a bűnlajstrom ennél is hosszabb lehet.
A támadók egy biztonságpolitikai konferencia résztvevőit akarták meghackelni, köztük államok vezetőit. Néhány esetben sikerrel is jártak, de az érintettek nagy részét sikerült megóvniuk.
Nemrégiben hírbe hozták a Windows beépített víruskergetőjét, hogy kártékony fájlokat tölthet le. Most pedig a Windows Update-ről hírlik, hogy rosszindulatú állományokat futtathat.
Egy kiterjedt akció keretében leállította a Trickbot mögötti szervereket a Microsoft. Az infrastruktúra révén veszélyes zsarolóvírusokat terjesztettek hackerek, több mint egymillió számítógép bevonásával.
A "1HQ3Go3ggs8pFnXuHVHRytPCq5fGG8Hbhx" azonosítójú pénztárca mögött iszonyatos összeg, közel 700 millió dollár értékű bitcoin lapul. A hackerek is szeretnék megszerezni.
Egy magyar szakértő szerint újra nőhet a kibertámadások száma, mivel a járványveszély miatt egyre többen váltanak az otthoni munkavégzésre.
Ismét aktivizálta magát a BeagleBoyz nevű észak-koreai hackerkollektíva. A szakértők szerint a kiberbűnözők pénzintézeteket és ATM-automatákat akarnak megbénítani.
A biztonsági kutatók figyelmeztetése ellenére egyre többen esnek zsarolóvírusok áldozatául. Az egyik legutóbbi érintett a Utah-i Egyetem.
Több olyan céges információ is nyilvánosságra került, amelyet egy szoftverhiba kihasználásával szereztek meg hackerek. A csomagban jelszavak és más, érzékeny adatok is vannak.
Egyelőre az sem biztos, hogy egy csoport tört be a mikroblog rendszerébe – az incidens mögött akár egyetlen ember is állhat. Trump fiókjához nem nyúltak.
A Pen Test Partners szerint egyes okosórákat különösebb hozzáértés nélkül is fel lehet törni, főleg, ha valamilyen hibás alkalmazáshoz kapcsolódnak. A hackerek így nem csak láthatják, merre jár az eszköz viselője, de fals jelzéseket is küldhetnek neki. Például arról, hogy vegye be a gyógyszerét.