Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Napokig állt a kereskedés az új-zélandi tőzsdén, amelyet korábban hackerek támadtak meg. A kiberbűnözők indítéka nem ismert.
Egy egyszerű túlterheléses (vagy ahogy a szaknyelv nevezi, DDoS) támadás miatt állt le a héten az új-zélandi tőzsde. A CNN szerint a tőzsdét olyan hackerek támadták meg, akik az országon kívülről vezérelték az akciót. Ilyenre most először került sor Új-Zéland történetében.
A kereskedés először kedden állt le, de a támadás még szerdán és csütörtökön is folytatódott. A rendszereket csak péntekre sikerült helyreállítani. A tőzsde vezetősége még nemjött rá, mi vezérelte a hackereket, de állították: szenzitív adatok nem kerültek illetéktelenek kezébe.
A DDoS jellegű támadást igen gyakran használják a kiberbűnözők, köztük az észak-koreai hackerkollektíva. 2016-ban a Twitter és a Netflix rendszerében is ilyen probléma miatt támadt zavar.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.