A készlethiány miatt ritkulnak az Ukrajna elleni orosz rakétatámadások
Az oroszoknak most már meg kell várniuk, hogy a hadiiparuk legyártsa a megfelelő mennyiségű rakétát, mielőtt elindíthatnának egy újabb támadáshullámot.
Az oroszoknak most már meg kell várniuk, hogy a hadiiparuk legyártsa a megfelelő mennyiségű rakétát, mielőtt elindíthatnának egy újabb támadáshullámot.
Erről tájékoztatja az uniós védelmi minisztereket Stockholmban Thierry Breton brüsszeli biztos, aki pénzügyi forrásokat keres a hadiipar fejlesztésére, melyet az ukrajnai háború prioritássá tett az Európai Unióban.
A Fidesz is profitált a háborúból, amikor a háború-béke, élet-halál tengelyre helyezte a 2022-es országgyűlési választásokat, és nyert vele egy újabb kétharmadot. Mégsem Orbán Viktor robbantotta ki a háborút. Orbán Viktornak helyenként sikerült a legjobbat kihoznia a szomszédunkban folyó brutális háborúból, máskor pedig veszített vele, mert a legnagyobb igyekezete ellenére sem tudta megmásítani az azzal járó realitásokat a saját érdeke mentén. Az Egyesült Államokkal ugyanez a helyzet, csak a mozgástér sokkal nagyobb.
A kormányfő a honvédelmi miniszterrel együtt fogadta a német hadiipari óriás vezérét.
„Nem áll az útjába” Németország, ha a lengyelek Leopard 2 tankokat akarnak küldeni Ukrajnának – jelentette be Anna Baerbock külügyminiszter. A Leopard 2-es harckocsik szállításának ügye hónapok óta húzódik, már az Európai Unió vezető politikusai próbálták rábeszélni Olaf Scholz német kancellárt, hogy engedélyezze a szállítást. De miért olyan fontosak ezek a tankok, és mit tudnak? Ennek járt utána a Deutsche Welle.
Összeszerelő üzem épül Nigériában, ahol a pécsi székhelyű Magnus Aircraft könnyű propelleres gépeinek katonai változatát fogják összeszerelni. A magyar cég másfél éve állapodott meg gépek szállíltásáról, az első tavaly decemberben érkezett meg Abujába.
A hadsereg úgy véli, évtizedekig nem lesz olyan technológia, amely elbánik vele.
A kínai és az amerikai ipar nyerhet azon, hogy sorozatosan mond csütörtököt az orosz haditechnika az ukrán fronton. Moszkvától a meglévő vásárlói is elfordulnak, holott összességében többet költenek – éppen az ukrajnai agresszió miatt.
Palkovics László egyebek mellett erről is egyezetetett Kairóban.
Erőltetett menetben fejleszti a magyar hadiipart a kormány és kedvenc üzletfelei. A túlközpontosítás sokszor rossz válaszokat szül, pedig az ország biztonsága és a teljes szektor jövője a tét.
A közös vállalkozás többségi tulajdonosa a Rheinmetall lesz.
Az ágazatot elárasztja az optimizmus.
Integráltabb és versenyképesebb európai védelmi piacot szeretne megvalósítani az Európai Bizottság, ennek érdekében terjesztettek elő egy komplex javaslatcsomagot.
Elfér majd a Hirtenberger aknavetőgyára mellett a tüzérségi lövedékeket gyártó üzem.
Az ötödik generációs Szuhojt exportra szánhatja Oroszország.
A nyolcadik leggazdagabb magyar hadiipari vállalkozása sokmilliárdos céggé kerekedett.
A miniszterelnök másik államot, terrorszervezetet, migránsinváziót emlegetett a honvédség új parancsnokának beiktatásán, ennek ellenére nem világos, miért is lenne égető szüksége az akár belföldön is bevethető egységekre.
Oroszország, Kína, hibrid fenyegetések – ezek a fő témái a hétfői brüsszeli NATO-csúcstalálkozónak a megbeszélésre érkező állam- és kormányfőknek, közöttük az Egyesült Államok elnökének. Orbán Viktor szerint azonban a migráció és a járványhelyzet az, amivel a következő évtizedben foglalkozni kell.
Magyar–német hadiipari fejlesztésekről tárgyalt a miniszterelnök a Rheinmetall vezetőjével.
A befektetők gyárakat építenének Magyarországon, az ott készülő fegyverekkel aztán exportpiacokat hódítanának meg.