szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az oroszoknak most már meg kell várniuk, hogy a hadiiparuk legyártsa a megfelelő mennyiségű rakétát, mielőtt elindíthatnának egy újabb támadáshullámot.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

2023. március 9-én Oroszország 80 különböző típusú drónnal és rakétával támadta az ukrán infrastruktúrát – írja a brit védelmi minisztérium. Az akcióban robotrepülőgépek, légvédelmi rakéták, iráni kamikaze drónok és különösen nagy számban levegőből indítható, hiperszonikus ballisztikus rakéták vettek részt.

Ez volt az első nagyobb ilyen jellegű csapás, amit az oroszok február 16. óta indítottak, és valószínűleg ehhez hasonló méretű támadás utoljára 2022 decemberében történt. Az ukrán hatóságok szerint mintegy 11 civil esett áldozatául az orosz rakétáknak.

A rakétatámadások közötti szünet vélhetően azért növekszik, mivel az oroszoknak most már meg kell várniuk, hogy a hadiiparuk legyártsa a megfelelő mennyiségű rakétát, mielőtt elindíthatnának egy újabb hullámot, ugyanis egy ilyen csapás csak akkor tud hatásos lenni, ha képes átküzdeni magát az ukrán légvédelmen, ez pedig egy mennyiséghez kötött kérdés – írja a brit tárca.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!