Itt az USA szupertankja: 50%-kal kevesebb üzemanyag kell neki, és csendesen halad
Bármilyen furcsa, az amerikai hadseregnek is van klímavédelmi terve, ami ennek megfelelően számos intézkedést tartalmaz. Köztük környezetkímélő harckocsikat.
Bármilyen furcsa, az amerikai hadseregnek is van klímavédelmi terve, ami ennek megfelelően számos intézkedést tartalmaz. Köztük környezetkímélő harckocsikat.
A Cár-harckocsi vagy Nyetopir kezdetben igen sokoldalú eszköznek tűnt, de aztán kiderült: valójában egyáltalán nem alkalmas arra, amire tervezték.
Az Abrams újabb generációs változatát is a General Dynamics gyártja le.
Ezenkívül harckocsikat, rakétarendszereket is juttattak az ukránoknak. A lengyel fegyveres segítségnyújtás összege már meghaladta a másfél milliárd dollárt.
A lengyel sajtó szerint negyven T-72-es harckocsit küldtek Ukrajnának.
A Leopard 1-eseken kívül Marder páncélozott csapatszállítókkal is erősödhet az ukrán hadsereg.
Videók és műholdas felvételek is bizonyítják, hogy orosz katonák és harckocsik haladnak Ukrajna felé. Az ukrán védelmi minisztérium azonban cáfol.
Ez lesz a második üzemképes példány a világon.
Újságírók után nyomoz a rendőrség, pedig a képviselő repkedett a Mészáros-birtok fölött.
Hamarosan Magyarországon is csúcsszuper tankok készülhetnek, Litkai Gergelyék pedig már meg is tervezték, kit kellene megtámadni az új harci járművekkel. De hogy kerül a képbe a pápamobil? Ez is kiderül a Duma Aktuál legújabb részéből.
Óvatosságra inti a Honvédelmi Minisztérium azokat, akik Hegyeshalom és Tata között autóznak majd.
Tatára négy darab Leopard 2 A4 harckocsi, míg a szolnoki helikopterbázisra újabb két darab H145M katonai helikopter érkezett meg a németországi gyárakból.
A honvédség megmutatta az egyik Németországban gyártott harckocsit, amit nemsokára Magyarországra szállítanak.
Nem adtak el olyan gépeket, amik Mészárosnál álltak az udvaron.
Miközben homályos ügyletekkel tarkítva beindult a magyar hadsereg régóta halogatott modernizálása, afféle úri mulatsággá vált a kiszuperált harcászati eszközök vásárlása.
A nagyhatalmak előrébb helyezik a gazdasági érdekeiket, mint a demokráciába vetett hitüket - erre utalnak az elmúlt hónapok magyar külpolitikai fejleményei is. Orbán Viktor próbál szövetségeket építeni a fegyverbeszerzések révén és úgy tűnik van erre fogadó készség a világ vezetői részéről. Közben a kritikus skandináv államokkal a gazdasági kapcsolatokat sem fűzi szorosra a magyar diplomácia.