Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Miközben homályos ügyletekkel tarkítva beindult a magyar hadsereg régóta halogatott modernizálása, afféle úri mulatsággá vált a kiszuperált harcászati eszközök vásárlása.
Nem hiányozhatnak a harci járművek egy magára valamit is adó oligarcha udvaráról. Így van ezzel az ország legnagyobb vállalkozójává lett Mészáros Lőrinc is: bicskei uradalmában egy kiszuperált szovjet harckocsi és egy páncélos szállító jármű díszeleg. Mindezt Hadházy Ákos független képviselő fényképezte le a magasból. „Bizonyára nem arról van szó, hogy Mészáros úr így védené meg magát az esetleges ellenséges behatolóktól, hanem inkább saját tóparti élményparkot rendez be.
Egy ilyen nehéz járművel remekül lehet csapatni a terepen,
s közben igazi katonai élményt átélni a szűk ablakok mögött rázkódva” – mondja egy katonai szakértő a HVG-nek.
Mészáros egyelőre titkolja, hogy vágyik-e a rázós élményre, sajtómunkatársa a HVG megkeresésére azt válaszolta, hogy „magánterületen található ingóságokról nem áll módunkban tájékoztatást adni”. Azt azonban leszögezte, hogy a Mészáros-csoport telephelyein kizárólag a jogszabályoknak megfelelően tárolnak bármiféle ingóságot. Ezek az eszközök tehát – legalábbis katonai szempontból – ártalmatlanok, a tanknak például tornya sincs.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.