Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Lengyelország harckocsikat küldött Ukrajnának – közölte hétfőn Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök Twitter-oldalán. A kormányfő ugyanakkor biztonsági megfontolásokra hivatkozva nem közölte a harcjárművek számát.
A lengyel sajtó értesülése szerint negyven T-72-es harckocsiról van szó, de a varsói vezetés ezt nem erősítette meg.
Morawiecki szombaton jelentette be Denisz Smihal ukrán miniszterelnökkel folytatott krakkói megbeszélésén, hogy Varsó nagyjából hétmilliárd zloty (563 milliárd forint) értékű katonai támogatást fog nyújtani a kijevi vezetésnek.
A február 24-én indult ukrajnai orosz hadművelet óta Lengyelország páncéltörő- és légvédelmi rakétákkal, tarackágyúkkal, lőszerrel és drónokkal látta el a kijevi kormányerőket.
Blinken és Austin Kijevbe látogatott, tűz ütött ki egy brjanszki olajraktárban - percről percre a háborúról
Antony Blinken külügyminiszter és Lloyd Austin védelmi miniszter az első két amerikai vezető, akik a háború sújtotta Ukrajnába látogattak. Több robbanás rázta meg hajnalban az oroszországi Brjanszk városát, egyes értesülések szerint az olajraktár mellett egy tüzérségi depó is a lángok martalékává vált. Kövesse percről percre tudósításunkat a háborúról.