Hadiállapotot vezetnek be Ukrajnában
Részleges sorozást rendelnek el Ukrajnában, miután az elnök aláírta a rendeletet a hadiállapot bevezetéséről.
Részleges sorozást rendelnek el Ukrajnában, miután az elnök aláírta a rendeletet a hadiállapot bevezetéséről.
Az AFP tudósítója a nemrég megnyitott szír–jordániai határállomáson járt, Nassibban, és megdöbbent azon, amit látott.
Az éhező, csonstovány Amal Husseinről a New York Times fotóriportere készített képet, rá egy hétre meghalt.
Elleptek mindent, a poloska-ember háború a végső fázisába ért. Átrágják a szúnyoghálót, átjönnek a falon is. Valaki szerint a jövő választását a poloskaügy dönti el, mások pedig a féktisztító sprayre esküsznek. Haditudósításunk következik.
A Fülöp-szigeteki elnök végre bevallotta, egyetlen bűne, hogy ítélet nélküli gyilkosságok történtek. Minket ez nem zavart sosem, Szijjártó Péter hitelkeretet ajánlott fel az országnak. A szigetországi ellenzék perbe fogná az elnököt.
Pretoria ad otthont az afrikai kontinens legnagyobb fegyvervásárának és -kiállításának. Miért van szükség fegyverekre Afrikában?
Ismét összekavarhatja a szíriai lapokat az utolsó lázadó tartomány ellen készülődő offenzíva. Törökország leválhat az orosz–iráni tengelyről, az USA nagyobb szerepet vállalhat a konfliktusban.
Néhány katonai nagyhatalom blokkolta az előrelépést.
A terrorizmus, az álhírek terjedése, és az aggasztó orosz katonai tevékenységek miatt küldtek levelet a háztartásoknak, melyben praktikus ajánlásokat sorolnak föl vészhelyzetek esetére.
A hódmezővásárhelyi polgármester gőzerővel vizsgáltatja a korábbi közbeszerzéseket, de közben némelyikre akkor is igent kell mondania, ha nem tetszik neki. Márki-Zaynak azért sincs könnyű dolga, mert hivatalba lépése után a szakemberek negyede otthagyta a hivatalt, az önkormányzatban többségben lévő Fidesz pedig gyakran igyekszik őt elgáncsolni.
Az ellenséges környezetben két évet sem jósoltak az újszülöttnek. A regionális hatalommá vált zsidó állam dühös és elszánt szomszédokat, gazdasági katasztrófákat, ideológiai és vallási vitákat egyaránt túlélt hét évtizedes fennállása alatt.
A szíriai kormányhadsereg közölte, hogy "teljesen felszabadította" a fővárostól keletre lévő Kelet-Gúta térséget a lázadók uralma alól, és hogy a lázadók utolsó csoportja is elhagyta annak legnagyobb városát, Dúmát.
"A szíriai helyzet eszkalációja a nemzetközi kapcsolatok teljes rendszerére mér pusztító csapást. A történelem mindent a helyére tesz, így már Washingtonra is súlyos felelősséget rakott a Jugoszláviában, Irakban, Líbiában végrehajtott véres leszámolásért"- olvasható a Kreml által kiadott közleményben, amelyet az Interfax hírügynökség idéz.
A nyugatiak szerint a saját népe ellen forduló szíriai rezsimet próbálják megállítani, a szír és az orosz kormány viszont agresszióról beszél. A szír ellenzék a legpesszimistább, szerintük ezután majd máshogy fogja őket támadni a kormányuk.
„Ha békét akarsz, készülj a háborúra” – a IV. századi római hadvezér, Vegetius mondásával köszönt be a 69 éves John Bolton az első interjújában, azt követően, hogy Donald Trump amerikai elnök őt jelölte a nemzetbiztonsági főtanácsadó posztjára.
A felvetés természetesen hipotetikus, de a Youtube-on rendszerint hasonló videókat posztoló Binkov's Battlegrounds csatornán most éppen ezzel játszottak el. Az eredményt nem áruljuk el, de kiderül.
Nincs felszerelés, de még ablakok és persze fűtés sem, mégis van tanítás a széjjel lőtt Szíria iskoláiban ott, ahol ez lehetséges.
A német kormányfő és a francia államfő felszólította vasárnap Oroszországot, hogy gyakoroljon "maximális nyomást" a szíriai tűzszünet azonnali életbe léptetése érdekében.
Afganisztánban a helyzet változatlan: ezrek halnak meg továbbra is civilek a harcokban, öngyilkos merénylők és egyéb aljas támadások következtében. Lázár János és a kormány szerint azok az oltalmazottak, akik nálunk védelmet kapnak, nincsenek már otthon, mert hazamentek – Ön hazamenne egy ilyen országba?
Orbán Viktor harmadik miniszterelnöki ciklusát nem a migránsválság, nem Soros György határozta meg, hanem a Simicska Lajossal folytatott háború. A küzdelem már a kormányalakítással elkezdődött, amelyből kihagyták a milliárdos emberét. Majd a simicskátlanítás eljutott az állam minden szintjére. Három éve a drámának már a nyilvánosság is részese: ekkor szidalmazta volt barátját és mentoráltját a milliárdos. Két hónap van hátra a ciklusból, és nagy kérdés, kettejük háborújában van-e még drámai végkifejlet?