MOK: A továbbiakban is telefonon kell bejelentkezni a háziorvoshoz
A szakrendelők hétfőtől is csak előzetes jelentkezés után fogadnak betegeket.
A szakrendelők hétfőtől is csak előzetes jelentkezés után fogadnak betegeket.
A miniszter szerint két hónap alatt behozzák a lemaradást.
Óriási felzúdulást keltett a hír, hogy állami rendszerbe terelnék a háziorvosokat. Érdemes volna hozzányúlni az alapellátáshoz, de a teljes központosítás valószínűleg csak rontana a helyzeten.
De ha mégis történne ilyen, azt a MOK egyértelműen el fogja utasítani - írta Kincses Gyula.
A két világháború közötti felállást kombinálná a Kádár-éra rendszerével az alapellátásban a belügyminiszter a MedicalOnline szerint.
A praxisok 6 százaléka betöltetlen, van olyan város, ahol 7 háziorvos hiányzik a rendszerből.
Súlyos következményekre figyelmeztetnek szakértők, ha a járványügyi veszélyhelyzet miatt még sokáig szünetelnek a járóbeteg-ellátások, a szűrővizsgálatok és a hagyományos orvos-beteg találkozók. A Magyar Orvosi Kamara emiatt már egy héttel ezelőtt nagyon sok járulékos egészségkárosodásra, sőt súlyos esetben halálesetekre figyelmeztette az Emberi Erőforrások Minisztériumát. A kormány a koronavírus miatt szervezi át az egész rendszert, az egészségügyi szakértő szerint azonban a jelenlegi esetszámok nem indokolnak ilyen szintű korlátozást, és félő, hogy a halálesetek száma nem a COVID-19, hanem a járványhelyzet miatt ellátás nélkül maradt tömegek állapotromlása miatt fog nőni.
A megfelelő védőfelszerelések hiánya miatt a két ismert esetnél jóval több háziorvos fertőződhetett meg.
Nincs olyan egészségügyi rendszer a világon, ami egy ilyen járványra fel lenne készülve - nyilatkozta a hvg.hu-nak Javier Padilla, spanyol háziorvos. A katasztrofális spanyol adatokhoz azonban nagyban hozzájárulhatott az egészségügy alulfinanszírozottsága is. A doktor arra is figyelmeztetett, hogy náluk a védőfelszerelések hiánya miatt nagyon sok egészségügyi dolgozó fertőződik meg. A lapunknak küldött válaszaival egy időben tudta meg: ő is koronavírusos.
Egy budapesti orvos arról számolt be, hogy a maszk amit kaptak, szinte semmire nem jó. Overállt és védőszemüveget már magának vett: egy barkácsáruházban.
Kezelhetetlen helyzetet teremt a háziorvosok szerint az a pácienstömeg, ami a koronavírus miatt zúdult rájuk – na nem azért, mert mindenki beteg, hanem mert ennyien akarják táppénzre menve elkerülni, hogy elkapják a vírust a munkahelyükön. A háziorvosok szerint helyzetet viszont nem nekik kell – pláne nem csalással – megoldaniuk, hanem a kormánynak, amely eddig viszont csak a munkáltatók védelmében lépett, a munkavállalókéban nem.
A két településről egy-egy igazolt esetet jelentettek. Mindkét beteget kórházban ápolják.
Utoljára február 5-én adott a Nemzeti Népegészségügyi Központ tájékoztatást az orvosoknak a koronavírusról. Akkor azt ajánlották nekik, hogy sebészi maszkkal védekezzenek, de ma már tudjuk, hogy az nem elég.
Ráadásul 256 alapellátó fogorvosi praxis is üresen áll.
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ és a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatai nem egyeznek arról, hány praxis működik országszerte.
Jövő októbertől kifizettetik a kezeléseket azokkal a páciensekkel, akik már három hónapja tartoznak az egészségügyi járulékkal. Egyes becslések alapján akár 700 ezer embert is érinthet az intézkedés, az Orvosi Kamara szerint pedig szélsőséges helyzeteket idéz majd elő az új szabály.