Nemcsak Orbánról, Macronról is megvan a véleménye a friss Nobel-díjas írónak
Annie Ernaux aláírása is hitelesít egy felhívást, amely arra buzdít, minél többen csatlakozzanak egy Emmanuel Macron elleni tiltakozáshoz.
Annie Ernaux aláírása is hitelesít egy felhívást, amely arra buzdít, minél többen csatlakozzanak egy Emmanuel Macron elleni tiltakozáshoz.
A hvg.hu gazdasági podcastja következő adásában szakértőkkel vitatjuk meg, mi vár majd minket a boltokban az év végén, mi jön 2023-ban, és mikorra várható legalább kis enyhülés.
Egymásra épülnek a világgazdaságot fenyegető válság bonyolult elemei, a szétesett szállítói láncoktól az elszabadult infláción át az ukrajnai háború sokkjáig, s mindenekfölött ott a bivalyerős dollár, amely mindenkinek fáj, és csak Amerikát gyógyítja.
Az ünnepek előtti százezer forintos juttatásuk megduplázását szeretnék elérni.
Enyhén szólva sincs jó állapotban a magyar gazdaság, a helyzeten pedig csak ront a kormány és a jegybank következetlensége, valamint az, hogy az Orbán-kabinet sok szempontból is kontraproduktív módon uszít a Putyin-ellenes szankciók ellen.
A tétlenség vagy az intézkedésekre adott rossz válasz katasztrofális következményekkel járhat – hívják fel a figyelmet egy nyílt levélben, amit a kormánynak és Orbán Viktornak címeztek.
Idén összesen 13,4 százalékkal emelkedik az időskori ellátások összege, miközben a hivatalos adatok szerint augusztusban már 15,6 százalékos volt az árak változása.
Csütörtöktől betiltották az áremelkedést Fehéroroszországban. Aljakszandr Lukasenka elnök dörgedelmes szavakkal vetett véget a drágulásnak.
Frankenstein beköszönthet az év végéig: olyan válság alakulhat ki, amely egyesíti magában a hetvenes évek stagflációját a 2008-as pénzügyi válsággal. Ezt jósolja a Project Syndicate portálon a New Yorkban élő Nouriel Roubini, aki előre jelezte a 2008-as globális pénzügyi krízist.
A török elnök szerint jövőre megkezdődik az infláció mérséklődése. Erdogan számára ez különösen fontos, mert 2023-ban választások lesznek.
Vannak még helyei a világnak, ahol irigykedve tekintenek Magyarországra, a török inflációhoz képest például a mienk szinte észrevehetetlen.
Európa rég nem látott energiahiánnyal néz szembe, miközben az infláció világszinten is rekordokat dönt. Magyarországon a háztartások költségvetése, illetve a kis- és középvállalkozások működése mellett a városi közlekedést is alapjaiban rázhatják meg ennek következményei. A komoly kihívásokra korábban még sosem látott technológiai megoldások adhatnak választ a Yettel reményei szerint. A vállalat ezek megtalálására és kidolgozására ösztönzi Magyarország legtehetségesebb szakembereit 5 millió forint összdíjazású ötletversenyében.
Leeshet az állunk az élelmiszerüzletekben a tojás vagy a kenyér előtt, de vajat sem találunk már 400 forintnál olcsóbban, a rizs meg a tészta ára pedig az egekben – szeptemberi bolti körünkben csupán egyetlen terméket találtunk, ami olcsóbb lett az előző hónaphoz képest, igaz, annak az ára meg épp akkor ugrott egy nagyot.
Egy új kutatás szerint a vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, 52 százalékuk egy éven belül munkahelyváltást is tervez.
Az 1592 milliárd forint pluszból, amit az első félévben kaptak az emberek, több mint 1000 milliárd elment vásárlásra, házra, autóra vagy nyaralásra. Most itt az idő, hogy spóroljanak: jön a 20 százalék fölötti infláció, jövőre is két számjegyű lesz a drágulás, a cégeknek pedig valahogyan egy durván lelassuló növekedés időszakát kellene kibírni – olvasható az MNB friss Inflációs jelentésében.
A jegybank friss előrejelzése a 19–22 százalékos sávba várja az infláció tetőzését, de az sem kizárt, hogy 22 százalék fölött lesz. Már szeptemberben jön egy nagy megugrás a rezsiemelés és az aszály miatt.
Jövőre nehéz lenne növekedést tervezni, a költségvetés hiányát tovább duzzasztja az extra gázvásárlás, az infláció húsz százalék körül tetőzik, a magyar gazdaság felettébb sérülékeny – ismerte el Varga Mihály pénzügyminiszter a közgazdászok idei vándorgyűlésén.
A gazdasági helyzet alaposan megváltoztatja a vásárlási szokásokat. Többen úgy vélik: az áremelkedésnek még nincs vége.
Növekvő infláció, csökkenő fogyasztás, növekvő hiány, csökkenő teljesítmény a gazdaságkutató elemzésében.
Jelentősen megdobja az inflációt a rezsiemelés, illetve az élelmiszerek esetében további drágulást okoz az aszály.