A téltől és a bevásárlástól félnek a magyarok
Egy friss felmérés szerint nagyon sok háztartásban okoznak súlyos problémát a magas árak.
Egy friss felmérés szerint nagyon sok háztartásban okoznak súlyos problémát a magas árak.
A hatósági áras termékek mellett van néhány tétel, amely még olcsóbb is lett, mint tavaly ilyenkor volt.
Az új magyar úri osztálynak tökmindegy, hogy aszály, államcsőd vagy hiperinfláció égeti-e fel az országot, mert mindig jól járnak. És nem azért, mert okosabbak, ügyesebbek, kreatívabbak, hanem mert lopnak. Nélkülük enyhébb lenne a válság. Joggal gyűlölhetjük őket. Vélemény.
A még mindig fontos jegybanki kamatdöntés és az elszálló infláció a várakozásoknak megfelelően alakult, a forint árfolyama stabilan viselte a híreket.
Elképesztő ütemben drágulnak az élelmiszerek, sok közülük 30-50 százalékkal többe kerül, mint egy évvel ezelőtt, de nem egy olyan tétel is akad, amelyben 60 százalék fölötti az áremelkedés. Megnéztük, hogy a rég nem látott szintre nőtt infláció összetevői közül minek az ára nőtt a legcsúnyábban.
1998 első hónapjai óta nem volt olyan magas infláció, mint most, 15,6 százalékkal emelkedtek az elmúlt egy évben a fogyasztói árak. Az élelmiszerek átlagosan 30,9 százalékkal drágábbak, mint egy éve, a maginfláció pedig 19 százalékosra ugrott. És a megemelt energiaszámlák még csak ez után jönnek.
A GKI szerint azért dolgozik sok nyugdíjas, mert képtelenek megélni a nyugdíjukból.
Összesen több mint 7 milliárd forintból ad a Magyar Telekom egyszeri javadalmazást és fizetésemelést, hogy az infláció hatásait kompenzálja.
Olaf Scholz kancellár 65 milliárd eurós csomagot jelentett be, hogy ellensúlyozzák az energiaárak emelkedését és az inflációt.
Az év végéig maradnak az eddigi árak a közétkeztetésben.
A forint gyengélkedésének egyik tényezője, hogy nincs egyezség az EU-val a támogatások folyósításáról. Ha ez így marad, akkor leminősítés jöhet, és az tovább ront a növekedési kilátásokon, írja a német lap tudósítása.
Az elszálló rezsit, alapanyagárakat és inflációt már nem bírta el a cukrászda, „megroppantak”.
Ha ügyesek vagyunk, még ki tudjuk hozni a négyfős, négyfogásos vasárnapi ebédünket 7000 forintból, de ehhez már valóban szemfülesnek kell lennünk: hiába ugyanis az árstop, néha már a fixált árú termékkörökben is előbb vesszük észre a polcon a drágább változatot.
Az inflációval együtt felpörgött a zsugorfláció is a magyar üzletekben, a tipikus válságjelenségnek tartott méretcsökkentés alól kevés termék bújhat ki, és arra is kevés példát találunk, hogy visszafordítható lenne a folyamat. Védekezni azonban lehet ellene.
Hivatalosan 30%-os drágulást jósolnak Kijevben az év végére, de ha a háború elhúzódik, ez valószínűleg magasabb lesz, mert a nemzeti bank pénznyomtatással oldja meg a problémákat, csak így tudják fizetni a hadsereget és a közalkalmazottakat Ukrajnában.
A logisztikai szolgáltatók szövetsége új elszámolási rendszer bevezetését javasolja a tagjainak.
A 4iG és a magyar állam megállapodást kötött a Vodafone Magyarország megvásárlására; újra át kellett írni a rezsiszabályt, mert az eredeti módosítást elszúrták; egyre többen számolgatnak a vendéglátásban is, hogyan fogják kibírni anyagilag a telet. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) elnöke, Jerome H. Powell gyengébb gazdasági növekedést és "hosszú, fájdalmas" küzdelmet jelentett be az infláció letörése érdekében.
Az ősztől várható spórolási kényszer mellbevágó lesz a fiataloknak, akik eddig alig kaptak pénzügyi oktatást a magyar iskolákban.
Az egész Európai Unióban sehol nem drágult annyira a kenyér, a rizs, a marha- és a csirkehús, a sajt, a margarin, de a lakásbútor, a hűtő, az új autó, a bicikli, vagy épp az ékszer, mint Magyarországon, és ez még mindig csak egy nagyon kis része a listának. A majdnem háromszáz tétel közül, amelyből az Eurostat kiszámolja az inflációt, 242-ről van magyar szám, ezek közül 98-ban az unió három legdurvábbja között van a magyar drágulás. Tételesen néztük végig, miben akkora az itteni áremelkedés, mint sehol, vagy szinte sehol máshol.