Aggódnak Kanadában, mert egyre kevesebb a jegesmedve
Jelentős visszaesést tapasztaltak a Hudson-öböl térségében élő jegesmedvék számában.
Jelentős visszaesést tapasztaltak a Hudson-öböl térségében élő jegesmedvék számában.
A tervezett 2028 helyett leghamarabb csak 2030-ban kezdheti meg a működését a Bill Gates cége által megálmodott atomerőmű. Ennek oka, hogy a működéshez szükséges üzemanyagot csak Oroszországból lehetne időre beszerezni.
Brazília megválasztott elnöke üzent.
Egyénileg is tudunk tenni a klímaváltozás ellen, de az államot is tettekre kell sarkallni, és közösen kialakítani olyan kereteket, amik révén a környezettudatos választás lesz a legolcsóbb és a leglogikusabb – mondja Bart István klímapolitikai szakértő a fenntarthatósággal foglalkozó TEDx-videósorozatunk záró epizódjában..
Kevesebb külsőség, halványabb fények egész Európában – ezúttal az embereknek maguknak kell megteremteni az ünnepi hangulatot.
Elégedetlenek a környezetvédők a COP27 zárónyilatkozatának tervezetével.
Rainn Wilson „megváltoztatta” a nevét, és másokat is erre szólít fel.
Csaknem száz galéria igazgatója figyelmeztetett: a világszerte remekműveket támadó klímaaktivisták nincsenek teljesen tisztában azzal, hogy a műalkotások mennyire érzékenyek.
A világon elsőként, 2024-től minden diáknak fel kell majd vennie ezt a tárgyat.
Az Ülő bohóc leöntője nem a klímaváltozásra akarta felhívni a figyelmet, ellentétben azokkal az aktivistákkal, akik a berlini Természettudományi Múzeumban akcióztak.
A Microsoft milliárdos társalapítója, Bill Gates szerint még most sincs olyan forgatókönyv a kezünkben, ami hatékony megoldást nyújthatna a klímaválsággal szemben. Ez pedig hangsúlyos probléma.
Több kritikus szerint a klímaváltozás csak hiszti, mert látható jele egyáltalán nincs. Erre cáfol rá egy új tanulmány, aminek szerzői semmi jót nem jósolnak.
Még augusztus van, de sok fa már sárgás-barnás színeket mutat, és hullatja a leveleit.
A romániai erdők, és különösen az erdélyi, székelyföldi erdős területek apadtak. Miért? Mert az erdővédelemre tett formális ígéretek mögött nem volt valódi politikai szándék. A folyamat pedig nem visszafordítható. Vélemény.
Az emberiség, pontosabban a Globális Észak olyan viszonyokat idézett elő, amelyben egy valami biztos: az állandó bizonytalanság. Itt az ideje, hogy a politika határozottan és gyorsan cselekedjen, írja a német lapban Christian Stöcker, a hamburgi Alkalmazott Tudományok Intézetének professzora.
Kutatók szerint tíz éven belül az összes erre a sorsra jut majd.
Ránk rúgta az ajtót a klímaváltozás, és ha az idei év nehéznek tűnik az aszály és a meleg miatt, a helyzet a szakértők szerint csak rosszabb lesz.
A 103 éves korában meghalt James Lovelock nevéhez fűződik a Gaia-elmélet megalkotása.
Kevés ember, sok szennyezés.
Az energiaellátás biztonsága és a súlyos klímaválság elkerülése látszólag ellentmond egymásnak. A megoldás egyik kulcsa mégis a megújuló források rohamos bővítése.