Kétszer gyorsabban melegszik Svédország, mint a világ többi része
Svédország már 2020-ra átlépte a párizsi klímacsúcs 1,5 celsius-fokos hőmérséklet emelkedését: országosan 1,9 fokkal emelkedett a hőmérséklet 1991 és 2020 között.
Svédország már 2020-ra átlépte a párizsi klímacsúcs 1,5 celsius-fokos hőmérséklet emelkedését: országosan 1,9 fokkal emelkedett a hőmérséklet 1991 és 2020 között.
A klímaváltozás miatt évtizedenként átlagosan két-három nappal korábban költenek a madarak – derül ki az Ökológiai Kutatóközpont és a Milánói Egyetem közös kutatásából, amelyben az ökológusok csaknem 700 madárfaj költési adatait elemezték.
A Greenpeace az Európai Bizottsághoz fordult.
Megérkezett a 2022-es karácsonyi szezon valószínűleg legszomorúbb reklámja, ami egyben a norvég posta önpromója is.
Hiába állapodtak meg a COP27 résztvevői, hogy kárpótolják a felmelegedés által leginkább sújtott államokat a veszteségeikért, a káros gázok kibocsátásának fokozottabb csökkentését elhalasztották. Pedig ha utóbbi elmarad, a károk finanszírozhatatlanná nőnek. Miért felemás az idei klímacsúcs végeredménye? Miben tért el gyökeresen a kongresszus a korábbiaktól? Mi vetett árnyékot a magyar részvételre? A tárgyalások egyik szereplője segítségével pillantunk be a klímacsúcs kulisszái mögé.
Bár a pontos összegeket még nem tudni, a fejlődő országoknak évente több százmilliárd dolláros káruk származhat a klímaváltozás miatt.
Hiba a korallzátonyok feltöltése, az úszó lakótelepek építése jobban kíméli a környezetet.
Nyolcvanszorosára emelkedett a klímaváltozás miatt azoknak a heves esőzéseknek a kockázata, amelyek következtében a közelmúltban pusztító árvizek sújtották Nigériát, Nigert és Csádot – derült ki nemzetközi klímaszakértők egy csoportjának új tanulmányából.
Elégedetlenek a környezetvédők a COP27 zárónyilatkozatának tervezetével.
Az éghajlatváltozás okozta károk és a fejlődő országok kártérítési igénye kapott központi szerepet az egyiptomi klímacsúcson.
A kutatók szerint a Grönland felett zajló légköri folyamatok is nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy a tengerek szintje megemelkedjen.
59 ország közül az 50. helyre rangsoroltak minket az ENSZ 27. klímacsúcsán.
Móricz-Sabján Simon, az idei Capa-nagydíj nyertese tíz éve járja az Alföldet, hogy megörökítse a falvakat felforgató változásokat. Több képét is mutatjuk a sorozatból.
Színes, informatív és igazán sokoldalú a Bloomberg gondozásában futó Data Dash oldal, amely a vitathatatlan klímaváltozásról mutat különböző szempontok szerint összegyűjtött adatokat, amelyek között interaktívan szemlélődhetünk.
Rainn Wilson „megváltoztatta” a nevét, és másokat is erre szólít fel.
A nemzeti park őrei fedezték fel, hogy mekkorát zsugorodott a gleccser.
A spanyol kutatók szerint minél nagyobb a globális felmelegedés, annál nagyobb és pusztítóbb tüzekkel kell számolni Szibériában.
Jelentősen nő az őszi meleg periódusok száma Magyarországon, ami kedvező az őszi belföldi turizmus számára és kitolja a fűtési időszak kezdetét, de káros hatással lehet a lombhullató erdőkre – írja elemzésében Szabó Péter éghajlatkutató és Pongrácz Rita meteorológus.
Harminc fok feletti hőmérséklet, húsz fok feletti éjszakák, minden korábbinál magasabb átlaghőmérséklet – így nézett ki Európában az október időjárása.
A szén és a kőolaj átmenetileg nagyobb használata ellenére 2045-re elérnék a hazai klímasemlegességet.