Új koronavírus-mutációt találtak Franciaországban
A SARS-CoV-2 újabb változatát egy lannioni kórházban mutatták ki.
A SARS-CoV-2 újabb változatát egy lannioni kórházban mutatták ki.
Az Európai Bizottság megegyezett a Biontech–Pfizer gógyszergyártóval, hogy a cég a második negyedévre eddig vállaltakon felül további 10 millió adag vakcinát szállít le az EU-nak.
Belgiumból nézve nemcsak a zavaros oltási helyzet aggasztó, hanem az is, hogy az elmúlt egy évben megrendült az európai alkoholpiac, így aztán a búfelejtésre is nehéz idők járnak.
Tíz vérrögképződéses esetről tudnak a svéd egészségügyi hatóságok.
Kemenesi Gábor virológus is megszólalt az AstraZeneca oltással kapcsolatban, melynek használatát a múlt hét folyamán több ország is felfüggesztette.
Márciusra egyértelműen látszott, hogy a gyorsabban terjedő koronavírus-variánshoz kevés lesz az addigi intézkedéscsomag.
Egyetlen nap alatt 544-gyel nőtt a kórházban ápolt fertőzöttek száma.
A főpolgármester szerint nem a fővárosban a legrosszabb a helyzet az országban.
Sokan idegenkednek az online óráktól, a hagyományos tantermi képzést kedvelik inkább. Van olyan fővárosi nyelviskola, ahol a beiratkozók száma az ötödére csökkent.
Háromszáznál több feljelentés született, és négy szervező ellen eljárás is indult.
Orbán Viktor miniszterelnök szerint az egészségügyre nézve a járvány talán legnehezebb hete jön, Galgóczi Ágnes NNK-főosztályvezető pedig nem zárta ki, hogy a járványügyi adatok alapján megyénként eltérő intézkedéseket vezethetnek be. Noha a kormány még nem hozott ilyen döntést (kormányülés szerdán lesz), végignéztük, melyik megyékben emelkednek leginkább a fertőzésszámok.
Mintha minden nap tömegbaleset lenne, annyi a koronavírusos beteg a szekember szerint. Úgy véli, jövő szerdán tetőzhet a harmadik hullám.
Az utóbbi egy hétben többen haltak meg a koronavírus miatt Brazíliában, mint a világ bármely más országában.
Amíg be nem oltanak elég embert, fenn kell tartani a védekezési intézkedéseket, különben pár hét múlva az USA-ban is olyan rossz lehet a helyzet, mint Európában.
A vakcina előnyei messze meghaladják a lehetséges kockázatokat, azonban az uniós hivatal folytatja vizsgálatait.
A szűk lépcsőházban nem fért el a hordágy. A férfit egy héttel korábban engedték ki a kórházból, ahova a szíve miatt került, de ahol elkapta a koronavírust.
Ausztriában az ilyen hibát nem bocsátják meg.
Már több mint negyven országban, köztük Magyarországon is használják a koronavírus elleni Szputnyik V oltóanyagot, ám Oroszországban a polgárok kétharmada továbbra sem hisz a vakcinában és nem hajlandó azt beadatni magának. A jelenség az orosz hagyományokkal, a kapkodással, illetve a külföldre irányuló orosz propaganda nem kívánt mellékhatásaival magyarázható.
A kormány nem akar az egészségügyi rendszeren kívüli oltópontokat, csak „ha annak különleges indoka” lesz. Az illetékes államtitkár szerint az oltási program kiválóan halad, a következő körben Pfizer és AstraZeneca vakcinákat fognak használni.
Az európai politika már egyáltalán nem zárkózik el olyan élesen a Szputnyik vakcinától.