szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Amíg be nem oltanak elég embert, fenn kell tartani a védekezési intézkedéseket, különben pár hét múlva az USA-ban is olyan rossz lehet a helyzet, mint Európában.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Az Amerikai Egyesült Államok nem követheti el azokat a hibákat, amiket Európa elkövetett, ha esélyt akar arra a függetlenség napi [a függetlenség napját július 4-én ünneplik – a szerk.] bulira, amit Joe Biden elnök ígért – mondta Anthony Fauci, a járvány elleni küzdelem arca és az elnök tanácsadója a CNN-nek.

A szakért szerint a vírus továbbra is terjed Amerikában, a fertőzési számok továbbra is magasak, a vírus új változatai pedig veszélyeztetik az eddig elért eredményeket. „Amikor stagnálást látunk olyan magas szinten, mint a mostani napi 60 ezer eset, akkor nagy a veszélye egy újabb kiugrásnak. Épp ez történt Európában” – figyelmeztetett Fauci.

Az európai országok legtöbbje a járvány harmadik hullámával küzd, egyre több helyen vezetnek be szigorú korlátozásokat. A járvány ismételt elszabadulását az új, gyorsabban terjedő és rosszabb tüneteket okozó variánsok okozzák, ráadásul az európai országok a lakosság beoltásával sem állnak jól.

Fauci szerint az Európát fenyegető variánsok az USA-ban is jelen vannak, de el lehet kerülni, hogy Amerika pár hét múlva hasonló helyzetben legyen, mint most Európa. Ehhez két dologra van szükség: minél több embert be kell oltani amilyen gyorsan csak lehet, addig pedig fenn kell tartani az egészségvédelmi intézkedéseket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!