„Egy ideig próbáltunk boldogok lenni. De ez lehetetlen” – megérkezett a Stranger Things negyedik évadának előzetese
A népszerű sorozat új évadának első része május 27-én debütál Netflixen.
A népszerű sorozat új évadának első része május 27-én debütál Netflixen.
Molière valóban a saját lányát vette feleségül, és legjobb darabjait tényleg Corneille írta? A világhírű komédiaszerző személyét övező pletykákat és legendákat máig sem sikerült tisztázni, titkait magával vitte a sírba.
Pólya Zsombor „elszállításra valónak ítélte” a Roskovics Ignác-szobrot.
Debreceni gyökereihez tér vissza és életközepi mérleget készít meghatározó olvasmányélményébe, Tar Sándor novelláiba kapaszkodva A mi utcánk című, a Pécsi Nemzeti Színházban bemutatott monodrámájában Köles Ferenc.
A napokban megjelent a nemzetközi műtárgypiac elmúlt évi fejleményeinek legátfogóbb és világszerte legelfogadottabb krónikája és elemzése, mely szponzorai okán Art Basel & UBS Reportként ismert; valójában minden évben egy, a műpiaccal évtizedek óta foglalkozó ismert közgazdász, Clare McAndrew, illetve cége, az Arts Economics állítja össze.
Kim Dzsong Un hatalomra kerülésének 10. évfordulója alkalmából nyílt kiállítás Észak-Korea legnagyobb múzeumában. A tárlat leginkább az ország nukleáris haderejére fókuszál.
A most elhunyt Görgey Gábor író, költő, dramaturggal, a Medgyessy-kormány kulturális miniszterével a HVG 2016 februárjában készített portréinterjút. Ezt közöljük most újra, változtatás nélkül.
Ahogy már évek óta, idén sem felejtette el Iain Lindsay a költészet napját. Ismét magyarul szavalt.
A költészet napja alkalmából ismét „meglepték” a miniszterelnököt. Ezúttal Ljuba Jakimcsuk Hogyan öltem című versével.
A zenekar a nyolcvanas évek második felében futotta legfontosabb köreit, ám a The Tipping Point nem olcsó nosztalgiakör.
"A politika az irodalmi életbe különösebben nem szólt bele, az államhoz közel álló óriáskiadók is megjelentethettek keményen rendszerkritikus könyveket" - mondja M. Nagy Miklós műfordító az orosz irodalom korábbi helyzetéről, ám hozzáteszi, az orosz irodalom szereplőinek egy része már "lecsatlakozott" a putyini rendszer mellé, míg mások, érezve a helyzet keményedését, fizikailag is kivonultak az oroszországi kulturális térből.
Régóta az orosz elnök és rendszere bírálói azok az írók, akiket egyebek közt pornográfiával és belső ürességgel vádol a putyini propaganda. Ezek a művészek Magyarországon is szinte teljes életművükkel vannak jelen.
Megjövendölte az orosz–ukrán háborút, és sok szempontból magyarázattal is szolgál annak hátterére Szergej Loznyica ukrán rendező a négy éve készült, hátborzongató helyzeteket megörökítő, Donyeci történetek című filmjében, amely újra látható a magyar mozikban.
Országszerte felfokozottak az indulatok, durvák az ellentétek, bár mind a két oldalnak lehetnek jogos és jogtalan sérelmei, ez nem mehet így tovább, mondja Mucsi Zoltán színész. Szerinte a hatalom nem tarthatja rövid pórázon a kultúrát, mert a pénz, amit költ, nem az övé, hanem az adófizetőké. HVG-portré.
A Robotmese című kötet története ismerős lehet azoknak, akik követik Nagy Ervin Facebook-oldalát.
A rajz a mester korai műveinek egyike lehet. A május 18-i árverés előtt a művet Hongkongban és New Yorkban kiállításon mutatják be a közönségnek.
A testépítésre tette fel az életét a Szelíd című film főhőse, Edina, aki mindent az edzéseknek, a versenyre felkészülésnek rendel alá. Ez az első magyar film, amelyet beválogattak a Sundance Filmfesztivál versenyprogramjába.
A Műcsarnokban idén a Magnum Photos sztárja, az európai kortárs színes fotográfia egyik legismertebb képviselője, a brit Martin Parr mutatkozik be Strand az egész világ című tárlatával.
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) kampánydal-albumot jelentetne meg az alkotásokból. Kétségtelenül van bennük anyag.
A "legjobban bemutatott tematika" kategóriában lett a második legjobb.