Kell egy csavar, hogy Budapest bevihesse a közvilágítást a “rezsicsökkentésbe”
Jövőre a közvilágítási cég helyett maga az önkormányzat veszi majd az áramot.
Jövőre a közvilágítási cég helyett maga az önkormányzat veszi majd az áramot.
A MEKH visszavonta az engedélyét a végelszámolás alá került Sistrade Kft.-nek.
Az Európai Bíróság Törvényszékének szerdai döntése értelmében az uniós csalásellenes hivatal nem tagadhatja meg az egykor a miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak az érdekeltségébe tartozott Elios Zrt.-vel kapcsolatos nyomozás aktáinak kiadását.
Az osztrák főváros közvilágítása mostantól energiahatékonyabb és csökken a város fényszennyezettsége is.
A Google Mapsbe kerülő új funkció képes lesz megmutatni azokat az utcákat, ahol van és működik is a közvilágítás.
Korábban a hangerőre panaszkodtak a környékbeliek, most a közvilágítás ment el.
A vállalkozó sok mindent ígért, de nem nagyon volt előrelépés az elmúlt években.
Magyarország ugyan nem veszített uniós pénzt, ám Tiborcz István volt cégét hazai forrásból fizethették ki.
Az ígéretek szerint jövő szeptemberig 15 kerületben, több mint 30 helyszínen szerelnek fel a régiek helyett korszerű lámpákat. A modernizációval körülbelül 60 millió forintot takaríthat meg évente a főváros.
Tiborcz István a hvg.hu-nak azt mesélte, hiába kért időpontot az Európai Csalás Elleni Hivataltól (OLAF), végül nem hallgatták meg a véleményét, és nem is ismeri a volt cégéről szóló jelentést.
A Magyar Nemzet egy Baranya megyei településen járt, ahol nincs panasz a rendszerre.
A Miniszterelnökség parlamenti államtitkára megvédte a közvilágítási programot, amelynek meglehetősen kétes a híre az Elios-botrány miatt.
A korábban Tiborcz István tulajdonában álló Elios honi sikerei lehetővé tették a nemzetközi terjeszkedést, lett elég referencia ehhez. Szlovákiában olyan céggel alapítottak leányvállalatot, amely idehaza korábban látszólag a versenytársa volt, és amely a felcsúti közvilágítást felújította.
Hétezer elavult fényforrást cserélnének ki Budapest több pontján az elkövetkező két évben, a vonatkozó közbeszerzési eljárás már folyamatban van. Ugyanakkor belső városházi források szerint roppant kínos lenne nemcsak Budapest, hanem a főváros kormánypárti vezetési számára is, ha a tendert a korábban Orbán Viktor vejéhez, Tiborcz Istvánhoz köthető, korrupciós botrányba keveredett Elios Zrt. nyerné el.
Az OLAF nem vizsgálta a mátészalkai közbeszerzést, mert ők nem is uniós forrásból, hanem hitelből fizették ki az Eliost.