Újabb csúcsot ért el Kína kőolajimportja Oroszországból
Az Ukrajna elleni háború kezdete óta az orosz energiahordozó kínai importja csaknem megkétszereződött.
Az Ukrajna elleni háború kezdete óta az orosz energiahordozó kínai importja csaknem megkétszereződött.
Túl olcsó az olaj, a kartell tovább szűkítheti a kínálatot.
A Mol szerint a jelenlegi méltányos piaci ár többszörösét fizetik a vezeték használatáért.
A portál információi szerint a magyar olajvállalatnál úgy vélik, az ukránok zsarolják őket, és ezért inkább a kormány és a nagykövet segítségét kérik.
A statisztikák közlését egy évre függesztették fel, enélkül azonban lehetetlen lesz pontosan megbecsülni az ország GDP-jét.
A világgazdaság gyengélkedik, kevés gázolaj fogy, ezért ment a dízel ára a benziné alá a magyar kutakon. Tartósan maradhatnak a 600 forint körüli árak, bár az OPEC csökkenti a kitermelést. A világgazdaságnak nem megy túl jól, és a kilátások is bizonytalanok.
A gazdaságkutató cég szerint a magasabb olajár éves szinten fél százalékponttal emelheti tovább a már így is uniós rekorder inflációt.
Azzal, hogy az OPEC+ a hétvégén meglepetésszerűen bejelentette: csökkenti a kitermelést, az olajárak megugrásához vezet, és így a jegybankok inflációellenes politikája is súlyos csapást szenved el. Különösen problémás a helyzet Európában, mert a kontinens nettó olajimportőr.
A Brent hordónkénti nyers kőolaj több mint 5 százalékot drágult.
Az olajat Pozsonyban finomítják majd.
2022-ben a magas kőolajárak és a nagy kereslet miatt ismét megdöntötte saját profitrekordját a szaúd-arábiai állami olajipari cég, az Aramco.
A legnagyobb lengyel olajcég állítja: a lakosság meg sem fogja érezni a leállást, más forrásokból pótolták a szükségleteket.
Az olajtársaság azt közölte, hogy felkészült a korlátozásra.
Európa az orosz gázról csak a fogyasztás csökkentésével tud leválni, az importban különösen fontos lesz az LNG. Összességében egyáltalán nem garantálható, hogy 2023 telén nem lesznek ellátási problémák: a magas gáz- és áramárak maradnak, de az idei évben tapasztalt extrém áringadozásoknak jó eséllyel végük. Az olajembargó okozhat termékhiányokat Európában, különösen dízel üzemanyagból.
Amit az ukrajnai háború idején nyert az olaj a világpiacon , azt mind elveszítette. Márciusban még 140 dollárba került egy hordó Brent olaj.
Az olajcég nem megfelelően kommunikált a Vecsésen talált olajról.
Egyetlen összetevőn múlt az egész. Az olajvállalat meghívására megnéztük a társaság felpörgőben lévő új kútját, és ellátogattunk az egykor olajban és gázban dúskáló, mára már kimerülőben lévő algyői telepre is.
A Mol korábban közölte, hogy a következő öt évben 200 milliárd forintot szán olaj- és gázkutatása fellendítésére.
Az új kút napi 600 hordó termeléssel indul, később akár napi ezer hordó olajat is felhozhatnak vele. Ez 5 százalékkal növelné az ország kőolajkitermelését.
A lengyel üzemeltető egyelőre nem talált külső beavatkozására utaló nyomokat.