Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Pénteken minden dolgozó e-mailt kap, de megnyitása után nem mindenkinek lesz munkája.
Elon Musk pénteken elindítja a tömeges leépítést a Twitternél, közölte a vállalat a munkavállalókkal egy csütörtöki – magyar idő szerint már péntek éjjeli – e-mailben, írja a The Guardian. A levél szerint a kirúgásokat azzal indokolják, hogy „egészséges útra akarják terelni” a Twittert.
A kirúgásokat is e-mailben intézik: a nap folyamán minden Twitter-dolgozó újabb elektronikus levelet kap. Aki a munkahelyi mailcímére kapja a küldeményt, az továbbra is a cég alkalmazásában marad, aki a magáncímére, az azt olvashatja benne, hogy megválnak tőle.
Korábban írtuk, hogy iparági értesülések szerint a Twitter új tulajdonosa, Musk, a dolgozók nagyjából felét rúghatja ki. Ez rengeteg embert jelenthet, mert a vállalatnak tavaly év végén több mint hétezer alkalmazottja volt. A Bloomberg néhány nappal ezelőtt arról írt, mintegy 7500-an dolgoznak a cégnél, közülük kb. 3500-tól válnak meg.
Mintha csak most esne le Elon Musknak, mit vállalt, amikor megvette a Twittert
Visszaengedik Donald Trumpot a Twitterre? A szólásszabadság korlátok nélküli otthona lesz a platform, miután Elon Musk megvásárolta, vagy az anarchia és a szélsőjobboldal játszótere? Megpróbálnak-e a Twitterről beavatkozni a következő választásokba? Fizetni kell majd érte?
Musk hosszas hercehurca után végül október végén vette meg a Twittert, 44 milliárd dollárért. A felsővezetőket egyből kirúgta, az igazgatótanácsot feloszlatta. Néhány nappal később azt nyilatkozta, „nem igazak” a hírek, hogy ezek után még tömeges leépítéseket is tervezne.
Dezinformációs szakértők és civil szervezetek már korábban arra figyelmeztettek, hogy az amerikai félidős választások előtt csupán néhány nappal a tömeges leépítésnek nagyon komoly következményei lehetnek. A platform ugyanis még több mint 7 ezer dolgozóval is küszködött a tartalommoderálással.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.