MNB: 692 milliárd forinttal nőtt a magyarok vagyona három hónap alatt
Öt éve nem volt egy negyedév sem, amikor annyira keveset tettek félre a háztartások, mint idén április és június között, de még így is nőtt a pénzügyi vagyonuk.
Öt éve nem volt egy negyedév sem, amikor annyira keveset tettek félre a háztartások, mint idén április és június között, de még így is nőtt a pénzügyi vagyonuk.
Bár hosszú hónapok alatt zajló folyamat vezetett ide, sokunkban most realizálódik igazán, hogy milyen nagy mértékben értéktelenedett el a pénzünk. A fizetőeszköz hosszú távon való értékvesztése önmagában nem újdonság, az utóbbi időben viszont olyan fokú visszaesést tapasztalhattunk, ami életszínvonalunkra és megtakarításainkra is súlyos hatással van. Ezért fogják vissza máris sokan a költéseiket, vagy váltják vissza idő előtt állampapírjaikat. Ilyen mértékű inflációt látva a legfontosabb kérdés: hogyan gondoskodhatunk megtakarításaink védelméről? Áttekintjük, hogy milyen lehetőségek közül választhatunk anyagi biztonságunk garantálásához.
Nobilis Márton először azt írta, hogy a devizaszámláján 9,4 millió euró van. Ám valójában 9,4 millió forintnak megfelelő euróról van szó.
Mi lesz, ha már csak magániskolával biztosíthatjuk a minőségi oktatást gyermekünk számára? Honnan teremtsük elő a pénzt így a felsőoktatásra? Cikkünkben bemutatjuk, hogy tudjuk szülőként előre finanszírozni az egyetemi költségeket.
Igyekeznek függetlenedni az orosz energiahordozóktól és elérni, hogy 2030-ra a budapesti közművek az általuk termelt energiából működjenek.
Már akkor is durvának érezték a magyarok az inflációt, amikor a kanyarban sem volt a háború, azóta pedig csak rosszabb lett a helyzet – derült ki a Cetelem Körképből.
Máris lehúzott 2000 milliárd forintot az Orbán-kormány az idei és a jövő évi, még el sem fogadott büdzséből, hogy spóroljon.
Az idős angolnak a „fél élete” benne volt a táskában, amit még tavaly hagyott el a Békés megyei település határában.
A kriptovaluták háborús időkben is több mint hasznosak, hiszen egy egyedi jelszó mögé helyezhetők, így az eltett pénz nagyobb biztonságban van.
Egy nyugdíjbiztosítás mindenképp hozzásegít a nyugodt nyugdíjas évekhez, de nem mindegy, hogy mennyivel, hiszen helyette akár az olcsóbb önkéntes nyugdíjpénztári megoldás is választható. A Bank360 kiszámolta, milyen hozamot kell elérnie egy nyugdíjbiztosításnak, hogy kedvező nyugdíjcélú befektetés legyen.
A miniszterelnöknek az utolsó ismert adatok szerint nincs egy forint megtakarítása se. Két hét múlva – a legújabb vagyonnyilatkozatával – viszont csattanós választ adhat a károgóknak.
Kevés pénzügyi döntéssel lehet rövid idő alatt olyan magas és biztos hozamot elérni, mint az év utolsó napjaiban a nyugdíj- vagy egészségmegtakarításainkra befizetett plusz pénzekkel. Az ajtók záródnak: még egyszer összesítettük, mit érdemes ezért tenni és mit nem.
Az adókedvezmények kihasználása érdekében sokan év utolsó napjaiban fizetnek még be plusz pénzt a nyugdíjcélú megtakarításaikra, egészség- vagy önsegélyező pénztárukba. A családosok extra szja-visszatérítése miatt az idén ez nem mindenkinek üzlet, de ha marad még az adóból, akkor ugyanúgy érdemes lehet élni ezzel. Akár a lakáshitelünket is kedvezményesen törleszthetjük így – derül ki a Bank360.hu összesítéséből.
Vészhelyzetre vagy a nyugodt időskorra spórolnak a legtöbben.
Egy európai felmérés világít rá erre.
A magyarok nagyjából harmada tesz félre pénzt az OTP Öngondoskodási Indexe szerint, főleg a fiatalok próbálnak tudatosan spórolni. A megkérdezettek kétharmada szerint időskorában nem lesz elég számára az állami nyugdíj, ehhez képest sokan vagy csak az állami nyugdíjra hagyatkoznak, vagy nem tudják, hogy miből élnek majd meg.
A Groupama Biztosító kutatásában sokan nyilatkoztak úgy, hogy már a harmincas években el kell kezdeni félretenni, mert az állami nyugdíj nem lesz elég.
Nagyon komoly megtakarításra tehet szert az a fiatal, aki jó előre gondol az öregkorra. A jó hír az, hogy nem kell havonta nagy összeget rászánni ehhez. A tudatos jövőtervezés előnyeit, a fiatalokban gyakran felmerülő téves prekoncepciókat szakértővel vesszük végig és cáfoljuk meg.
Habár az elmúlt években történt elmozdulás a pénzügyi tudatosság irányába, a legfrissebb kutatások eredményei szerint a magyarok még mindig inkább a sor végén szerepelnek. De mi kellene ahhoz, hogy az élbolyba kerüljünk? Hogyan és milyen módon fejleszthető a saját pénzügyi kultúránk? Töltse ki kvízünket, és mérje fel, mennyire tudatos pénzügyeiben!
A járvány nem csökkentette a megtakarítók számát, sőt, éppen hogy növelte.