Lövések dördültek a fehérorosz-lengyel határon
Több lövést is leadtak fehérorosz oldalon egyenruhás katonák a migránsok irányában. Putyin és Lukasenka közben a lengyel csapatösszevonások miatt aggódnak.
Több lövést is leadtak fehérorosz oldalon egyenruhás katonák a migránsok irányában. Putyin és Lukasenka közben a lengyel csapatösszevonások miatt aggódnak.
A külügyminiszter szerint a lettek, a litvánok és a lengyelek most szembesülnek fizikailag is azzal, amivel Magyarország már 2015 óta. Fehéroroszországgal, ahonnan a migrációs nyomás ezekre az országokra nehezedik, nem foglalkozott külön.
Menekültek és bevándorlók több száz fős tömegei érkeznek naponta a fehérorosz–lengyel határra, ahol pattanásig feszült a helyzet. A lengyel hatóságok szerint a fehérorosz vezetésnek éppen ez a célja.
Miközben a kormány tovább folytatja a kommunikációs kampányát az illegális bevándorlás ellen, egy másik jelenséget előszeretettel elhallgat: az elmúlt öt évben rendkívüli mértékben meglódult a Magyarországra irányuló bevándorlás, ezen belül is nyolcszorosára nőtt azoknak az EU-n kívüli külföldieknek a száma, akik első alkalommal folyamodtak jövedelemszerzési vagy munkavállalói célból tartózkodási engedélyért. A trend a munkahelyeket megtépázó Covid-járvány alatt sem lassult jelentősen, de a cégeknek sokszor nincs más választásuk, hogy pótolják a hiányzó magyar munkaerőt.
A magyar miniszterelnök levélben üzent Ursula von der Leyennek.
Ismét nekiveselkedik az európai törvényhozás a közös migrációs szabályozás megalkotásának. A folyamat tulajdonképpen már egy éve elkezdődött, eddig azonban csak az Európai Bizottság javaslata volt ismert. Most azonban az Európai Parlament, mint társjogalkotó is nekilát saját álláspontja kimunkálásának. Hasonlóra évekkel ezelőtt volt már példa. Abból a jogszabálytervezetből nem lett semmi.
Több mint ötven, paprikaspray-vel, szuronyokkal, machetével és botokkal felfegyverzett szélsőjobboldali önbíráskodót állítottak meg a német rendőrök, a neonácik a lengyel határon akartak járőrözni, hogy megállítsák az országba érkező migránsokat.
Az uniós csúcstalálkozó második napján hosszú vitát folytattak az állam- és kormányfők a migrációról és elköszöntek a svéd miniszterelnöktől, valamint a német kancellártól.
Többek között a migrációról tárgyalnak az uniós állam- és kormányfők kétnapos brüsszeli csúcstalálkozójuk második napján. Csütörtökön a jogállamiság, a Covid-helyzet és az energiaárak szerepeltek napirenden.
Bár a napirenden eredetileg nem szerepelt és a záródokumentum első tervezetében sem említik, a csütörtökön kezdődő kétnapos uniós állam- és kormányfői csúcs legfontosabb, vagy inkább legérzékenyebb témája valószínűleg a lengyel alkotmányíróság közösségi jogot érintő döntése, illetve úgy általában és ismét a jogállamiság lesz. Kiderült az is, hogy Semjén Zsolt révén a magyar kormány továbbra is részt vesz az Európai Néppárt legfelsőbb szintű egyeztetésén.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint egyértelmű és leegyszerűsítő üzenetek kellenek ahhoz, hogy a migrációs mozgásokat befolyásolni tudják. Magyarország pedig klassz hely, ezért megértik, ha valaki ide akar jönni.
A sofőrt osztrák sajtóértesülések szerint egyelőre nem sikerült elfogni.
Gyanús buszt állítottak meg osztrák katonák a magyar határ közelében. A buszt vezető embercsempész kereket oldott, hátrahagyva két halottat és 26 illegális bevándorlót.
A koronavírus-járványról, a magyar vakcináról, a migrációról és az energiaárakról volt szó a kormányfő szokásos pénteki rádióinterjújában.
A tagállamok elfogadták az úgynevezett kékkártya-irányelvet, amelynek célja, hogy az EU-ba érkező, magasan képzett, harmadik országbeli munkavállalók számára egyszerűsítse a belépési és tartózkodási szabályokat.
Hétről-hétre ér el újabb mélypontot az EU és Fehéroroszország kapcsolata. A szankciós intézkedések egymást érik, miközben a Lukasenka-rezsim hibrid háborút indított az unióval szemben. A Fidesz ebben a helyzetben is Brüsszellel van elfoglalva.
A magyar kormányfő Prágában beszélt Közép-Európa gazdaságáról és az orosz gázszerződés miatt kialakult ukrán–magyar feszültségről.
A tagállamok politikai megállapodása híján az embercsempészek elleni küzdelem fokozásával és a migránsok illegális foglalkoztatásának büntetésével próbál Brüsszel segíteni a kormányoknak.
A balesetben többen megsérültek.
Az Mfor informátora tudni véli, melyik nemzetközi iskolába jár majd Orbán Viktor legidősebb unokája, aki szüleivel együtt költözik Marbellára. Nem lesz olcsó a tandíj, mármint az átlagpolgár zsebéhez mérten.