Ceglédi: Megbuktunk
Hallgatni kellett volna a kommentelőkre!
Újabb eszközt ad a Facebook felhasználói kezébe, mellyel mi magunk érhetjük el, hogy kevesebb legyen a csak a szerzője által viccesnek gondolt hozzászólás, trollkodás és más idétlen tartalom saját facebookos környezetünkben.
A Facebook frissített közösségi alapelvei mostantól tartalmazzák azokat a belső irányelveket is, melyek alapján a cég moderátorai eldöntik, milyen káros tartalmakat kell eltávolítani a közösségi oldalról. Újítás: ezentúl egyszerűen lehet majd fellebezni is.
Egy nonprofit szervezet egyértelműen szexista és rasszista posztokat jelentett a Facebooknak, de a kifogásolható tartalmak közel felével nem foglalkoztak a moderátorok. A közösségi oldal képviselője bocsánatot kért a hibákért, és megígérte: alaposan növelik az ellenőrzést végzők létszámát.
Valami nem stimmel a Zuckerberg-galaxisban: bármikor bárkit letilthat a Facebook. Próbáltunk megszólaltatni illetékeseket, de érdemi válasz helyett a magyar közhivatalokat is megszégyenítő hárítást kaptunk.
Egyre több országnak lesz elege a közösségi oldalakon feszültséget keltő gyűlöletbeszédből. A Facebook reagál, folyamatosan veszi fel a moderátorokat/cenzorokat.
Tűpontos kézikönyv szerint dolgozik az az összesen mintegy 7500 ember, akik megvizsgálják és moderálják a Facebookra felkerült nemkívánatos tartalmakat. Sokan közülük szorongástól és stressztől szenvednek a munkájuk miatt.
Az eddigi 4500 fős csapatot bővítve további 3000 embert vesz fel a Facebook arra, hogy kiszűrjék a nem odaillő tartalmakat.
A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága éppen fordítva látja, mint a magyar Alkotmánybíróság.
A helyi Fidesz kampánygépezetévé vált a közpénzből fenntartott városi média Ózdon az ellenzék szerint. A tévé és hetilap bő teret ad a Fidesz képviselőinek, az ellenzékiek ugyanakkor elvétve jutnak megszólaláshoz. A kialakult helyzet miatt tüntetést is szerveztek. A tévé ügyvezetője szerint kiegyensúlyozottak a műsorok.