Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egyre több országnak lesz elege a közösségi oldalakon feszültséget keltő gyűlöletbeszédből. A Facebook reagál, folyamatosan veszi fel a moderátorokat/cenzorokat.
Berlin után Essenben nyitja meg második olyan központját a Facebook Németországban, ahol a jogsértő, illetve büntethető bejegyzések törlésével foglalkoznak majd. Az ősztől működő esseni centrumban ötszázan dolgoznak majd. Berlinben éppen nemrég emelték hétszázra a munkatársak számát. Világszerte az eddigi 4500 helyett 7500 moderátort alkalmaznak majd.
A Facebook döntésének hátterében egy a szövetési parlament (Bundestag) által nemrég elfogadott törvényjavaslat állhat, amellyel a gyűlölködő bejegyzések és személyiségi jogokat sértő, lejárató álhírek visszaszorítását szeretné elérni a kormány. Az új jogszabály szerint a közösségi oldalak üzemeltetői akár 50 millió eurós (15,5 milliárd forint) pénzbüntetést is kaphatnak, ha nem távolítják el a jogsértő tartalmakat. Minden egyes vonatkozó bejegyzésért.
A Facebook mellett a YouTube-ra és a Twitterre is vonatkozó rendelet október 1-jén lép életbe, de büntetni csak 2018-tól fognak. A törvény szerint egyértelmű esetekben 24 óra alatt törölni kell a sértő tartalmat, a kérdéses bejegyzéseknél pedig egy hét áll rendelkezésre.
Az új rendelkezésnek számos bírálója volt, ellenzői egyebek mellett azzal érvelnek, hogy a fenyegető pénzbüntetés miatt a szükségesnél több bejegyzést törölnek majd a cégek, így sosem látott mértékű cenzúra jöhet majd például a Facebookon is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.