Hároméves kislány tett tönkre egy 16 milliós műalkotást Baselben
A kislány kinyúlt a műalkotásért a babakocsiból, de lelökte a földre.
A kislány kinyúlt a műalkotásért a babakocsiból, de lelökte a földre.
Vajon művészet-e a mesterséges intelligencia által létrehozott Rembrandt-festmény? És ha igen, mennyiben tekinthető önálló műalkotásnak? Illetve ha így is gondoljuk, jogi értelemben a mű kinek a szellemi terméke? A robotművészé vagy annak megalkotójáé? A Magyar Telekom innovációs rendezvénysorozatának kerekasztal beszélgetésén jártunk.
A művet gyorsan leszedték a falról, az alkotót pedig beszélgetésre hívták, mert az igazgató szerint a kép nem való múzeumba.
Nem részesülhet szerzői jogi védelemben egy élelmiszer íze, ugyanis egyelőre nincsen lehetőség annak pontos és objektív azonosítására, tehát nem is különböztethető meg más hasonló termékek ízétől – mondta ki keddi ítéletében az Európai Bíróság egy holland krémsajtról döntést hozva.
Mona Lisa neccharisnyában, egy Picasso-festmény két lábon, és Van Gogh önportréja is életre kelt a japán Kavaszakiban egy halloweeni fesztiválon.
A közösségi oldal nagyon nem tudja, mit kezdjen a meztelenséggel.
Egy New York-i bíró úgy döntött, vissza kell szolgáltatni két Egon Schiele-rajzot az eredeti tulajdonos leszármazottainak. A zsidó származású ausztriai színész és rendező, Fritz Grünbaum a dachaui koncentrációs táborban halt meg, a magyar származású londoni galériatulajdonos igazságtalannak tartja a döntést.
Egy amerikai múzeum munkatársai bukkantak a rovarra, miközben mikroszkóppal, ultraibolya- és röntgensugarakkal vizsgálták a náluk lévő képeket.
A november végén induló felújítás előtt számos festményt, domborművet fotóztunk a Lehel tér és Újpest-Központ között, olyan alkotásokat, amelyek nagy részét nemigen láthatjuk többé eredeti helyén. Íme, az eredeti állapot, képekben. Ez a cikk egyben Városbújócska címmel induló, városi tájképekkel, ismert és kevésbé ismert, de mindenképpen fontos és bemutatásra méltó köz(vagy magán-)terekkel, azok történetével és esztétikájával és azok különféle kontextusaival foglalkozó sorozatunk első darabja.
Ruhátlan modellt ábrázoló szénrajzot találtak egy francia reneszánsz gyűjteményben, ami a Mona Lisa vázlata lehet.
Nem tudni, hogyan jött ki az öt darabból álló műért az a rekordösszeg, amekkorát idehaza a nyilvános műtárgypiacon még soha nem adtak magyar művész alkotásáért. Aba-Novák művei eddig a mostani összeg töredékéért keltek el.
Teljesen úgy fest, mint egy valódi bálna, pedig nem az. Mutatjuk.
Öt festményt vásárol a Várba költöző Miniszterelnökség egy friss közbeszerzési értesítés szerint, nettó 282 millió forintért.
Egy 25 millió forintot érő képen töltötte ki a keresztrejtvényt egy néni, rongálással gyanúsították, de végül beszüntették az eljárást.
Ennél pedig már csak az jobb hír, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel még egy hónapig lehet gyarapítani a nézők számát a Várban a Picasso – Alakváltozások, 1895–1972 című kiállításon.
Egy interaktív weboldal segítségével minden eddiginél többet tudhat meg a világ egyik legbizarrabb és -részletgazdagabb képéről.
A hajlékot kereső embereket szimbolizáló fóliadarbokat dobta ki egy takarítónő egy installációból, de végül nem lesz következménye az esetnek. A művész végül a szemetesvödröt is az alkotásba integrálta.
Az Orbán-kormány mindig is pártolta a művészeteket, és ennek többször hangot is adott. Domokos László ÁSZ-elnök keddi önreflexív akciója egyáltalán nem kivétel, hanem egy komoly tradíció része. Nézze meg, hogy védte meg a kormány a művészettörténetet, és azt is, hogyan látják a kormányt kortárs művészek.
A ravennai Művészeti Múzeumban dolgozgató szakmunkás nem vette észre, hogy a falon felfedezett lyuk egy installáció része.
A Miami Egyetem Lowe Múzeumától kapott vissza Mexikó olyan régészeti leleteket, amelyeket egy német csempész egykor illegálisan vitt ki az országból.