Már az Északi-sark is veszélyben van a rengeteg műanyaghulladék miatt
A tengerbe jutó műanyaghulladék az Északi-sarkvidéket sem kíméli, a műanyag mikroszemcséi beépülnek a tenger jegébe, és a sarkkörön túli élővilágot is veszélyeztetik.
A tengerbe jutó műanyaghulladék az Északi-sarkvidéket sem kíméli, a műanyag mikroszemcséi beépülnek a tenger jegébe, és a sarkkörön túli élővilágot is veszélyeztetik.
Videóklipektől és népszerű mozifilmektől oktatási eszközökig szinte minden lett abból a játékból, ami egy dán asztalos műhelyéből indult világhódító útjára az ötvenes években. És ez esetben a világhódító nem túlzó kifejezés, alig van olyan felnőtt és gyerek a világon, akinek az életébe ne lépett volna be itt vagy ott, így vagy úgy a Lego.
Mit tesz az ember, ha találkozik egy szorult helyzetben lévő aligátorral? Hát megmenti!
Elémenne egy brüsszeli szigorításnak a gyorsétteremlánc.
Kanadai tudósoknak sikerült pontosan megállapítani azokat a körülményeket, amelyek között a szén-dioxidot, a legrosszabb hírű üvegházhatású gázt a leghatékonyabban át lehet alakítani a műanyagok alapanyagául szolgáló etilénné.
Sokak szerint az, aki pucolt hagymát vásárol, egyszerűen lusta.
Életbe lépett Nagy-Britanniában az a törvény, amely tiltja a műanyag mikroszemcsés kozmetikumok gyártását.
A megdöbbentő jóslatért leginkább a műanyag zacskók és palackok okolhatóak – meg persze az ember, aki a tengerbe juttatja őket.
Nem véletlenül tiltják be egyre több országban a plasztik zacskókat. De az italos palackok legnagyobb része is kőolajszármazékból készül, vagyis ugyanúgy a környezetet szennyező hulladék lesz belőlük, mint a zacskókból, ráadásul óriási mennyiségben. Ez utóbbira kínál megoldást egy francia feltaláló.
A környezetbarát autóalkatrész újrahasznosítás egy teljesen új módját van szerencsénk bemutatni.
Dániában egy vásárló műanyagdarabot talált a marcipánnal töltött mini-csokoládékockákban.
A felvételeket Caroline Power fotós osztotta meg a közösségi médiában, hogy felhívja a figyelmet a problémára.
Emberek milliárdjai isznak műanyag részecskékkel szennyezett vizet.
Ennek az 1:1 méretarányú járgánynak mi leginkább az összeszerelési útmutatójára lennénk kíváncsiak.
Kizárólag sós vízben oldódó, 3D-nyomtatásra alkalmas polimer előállításán dolgoznak a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói, a világon egyedülálló anyagot egy drón prototípusának fejlesztésében alkalmazzák majd.
A folyókba dobott műanyag hulladék jelenti az óceánok szennyezésének egyik legfőbb forrását, és a legnagyobb szennyezők az ázsiai folyók – vélik holland kutatók.
A polietilén-tereftaláttól a polisztirénig, most megtudhatja, miből készült pontosan, amit a kezében tart.
Ez pedig egyáltalán nem baj, mert a cég mindezt a környezettudatosság jegyében teszi.
A fotón Mark Carney brit jegybankelnök pózol az új, műanyag polimerből készült ötfontos bankjeggyel Londonban, egy nappal az után, hogy forgalomba került. A szigetország első vízhatlan bankjegye biztonságosabb és szakértők szerint a tartóssága legalább öt évvel meghaladja a hagyományos papír bankjegyekét.
És persze azért mérgező a tenger, mert az ember azzá tette: a benne lebegő mikroszkopikus műanyagrészecskékről kiderült, hogy méregtartalmuk háromszor-négyszer akkora, mint a környezetükben lévő üledéké. A műanyagok különböző forrásokból, egyebek mellett kozmetikai termékekből származnak, amelyeket a vizek tisztításakor nem lehet kiszűrni.