Romániában a nettó átlagbér felét teszti ki az átlagos nyugdíj
Tíz munkavállalóra nyolc nyugdíjas jut Romániában.
Tíz munkavállalóra nyolc nyugdíjas jut Romániában.
A minimálnyugdíj 2008 óta változatlanul 28 500 ezer forint, 2022-ben még mindig 60 ezer nyugdíjas kap 40 ezer forintnál alacsonyabb havi ellátást, egymillióé pedig nem éri el a 140 ezer forintot. De az se jár jól, aki többet kap: az inflációkövető nyugdíjemelési szisztéma ilyen infláció mellett nem képes lépést tartani az inflációval. Közben a nyugdíjkassza egyensúlya már most teljesen felborult, idén legalább félezer milliárd forintot kell beletolni a költségvetésből.
Egyre pesszimistábban látják az emberek öregkori anyagi kilátásaikat - derül ki a K&H felméréséből.
Az egyik szervezet úgy látja: a nyugdíjasok egy részét a rezsikiadások növekedése is kilátástalan helyzetbe hozta.
A hétpárti belga kormány elfogadta a nyugdíjreformot, amelynek fontos eleme, hogy a legkisebb nyugdíj 1500 euró (kb. 600 ezer forint) lesz, amelyet további pótlékok egészíthetnek ki.
Egyre többen lépnek az öngondoskodás útjára: rendkívül keresett az önkéntes nyugdíjpénztár. De vajon mekkora állami támogatást kaphatunk erre a nyugdíjcélú megtakarításra? Melyek a buktatók, és hogyan tudjuk az összeget maximalizálni? Cikkünkben az ÖNYP nyújtotta lehetőségeket mutatjuk be a Nyugdíj Másképpen szakértőinek segítségével.
Ők azok, akik bankszámlára kérik a havi járadékot. Mindenki másnak a megszokott naptári napon érkezik a megemelt nyugdíj.
A kormány júniusra ígérte eredetileg. Novemberben újabb korrekció lehet.
A nyugdíj és több szociális támogatás is növekszik.
Az évközi emelést folyósítják egy hónap múlva.
Az új nyugdíjak 64 százaléka haladta meg a 150 ezer forintot.
Három ötlete van az MNB-nek arra, hogy több 65 éven felüli dolgozzon: támogatni azokat, akik a nyugdíj után dolgoznak, emelni a nyugdíjkorhatárt, és felülvizsgálni a nyugdíjszámítás módját. Megnéztük, mennyi ezeknek az ötleteknek a realitása.
Korábban sohasem látott mélységbe zuhant a születésszám 2022. első negyedévében, így még egy lépéssel közelebb kerültünk a nyugdíjkatasztrófához.
A helyzet összességében jobb Magyarországon az uniós átlagnál, az idősek azonban kitettebbek a veszélyeknek.