Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Napi.hu szerint az önkéntes nyugdíjpénztárak költségvetésén is lyukat ütöttek a negatív hozamok, a magánkasszáknál pedig a kilépések miatt rohamtempóban olvad az elmúlt években felhalmozott reálhozam.
Az energiaválság, a küszöbön álló recesszió, a tőzsdék és a magyar állampapírpiac zuhanása nehéz helyzetbe hozta a nyugdíjpénztárakat a Magyar Nemzeti Bank friss adatai szerint - írja a Napi.hu.
A lap szerint még a 2008-as krízisnél és a covid-járványnál is nagyobb a veszteség lehet az idén a nyugdíjpénztáraknál.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak fél év alatt csaknem 155 milliárd forintos veszteséget szenvedtek el a befektetéseiken, ami nagyjából 9 százalékos negatív hozamot jelent. A pénztári portfóliók többségének minimális pozitív hozamra sem volt esélye eddig az idén, az inflációt pedig esélytelen lekörözni.
A pénztárak helyzetét nehezíti, hogy az 1,1 milliós tagság nem fizet rendszeresen tagdíjat, aki viszont fizet, az növelte az összeget.
A cikk szerint a magánkasszáknál rohamosan fogy a reálhozam, mert a taglétszám folyamatosan csökken, év közepén 52.736 volt a létszám. A nyugdíjba vonuló tagok gyakran visszalépnek az állami tb-be, hogy onnan 100 százalékos állami nyugdíjat kaphassanak, újonnan belépni pedig nem túl praktikus.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A HVG kvízjátéka.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.