Karinthy vagy Babits műveit elemzik az érettségizők
Elkezdődött a vizsga második része.
Olyan szerző is szerepel a feladatok között, akire sokszor nem is jut idő az órákon.
Mutatjuk, miből vizsgáznak idén a diákok.
Szentkirályi Alexandra pedig elejt egy halat.
Mennyire érzékelik a magyar gyerekek a klímaváltozást maguk körül? Hogyan segít a játszva tanulás kis korban, hogyan segít a közösségi cselekvés tinédzserként? Mi a szerepe a szülőnek, és fordítva mit tanulhat a gyerekétől? Erről beszélgettünk fenntarthatósági podcastunkban.
A Belső-pesti Tankerületi Központ 340 millió forint lejárt tartozással kezdte az évet.
Az Orbán-párt a magyar művészet leépítésében érdekelt és erre törekszik, minden lépése erről szól, írja szerzőnk. Vélemény.
Nem tudta maga alá gyűrni a tanárképzést a kormány, ezért kivételezett helyzetbe hozott „saját” egyetemén, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen indíttatna ilyen szakot.
A minőségi újságírás fontosságát bemutató tananyagokkal bővült a 13–16 éves gyerekeknek szóló Detekto oktatási oldal.
Az egykori pszichiátria az ország második legnagyobb műemléki épülete, amelybe a kormány egy közép-európai bentlakásos elitiskolát költöztetne. A felújítás kihívásairól az épület állagmegóvásának előkészítésében részt vevő Várhelyi Tibor építészmérnököt és Kelecsényi Kristóf műemléki szaktanácsadót kérdeztük.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete követeli az ismeretlen képzésekről szóló tervezet visszavonását.
A részmunkaidőben foglalkoztatott tanárok száma viszont nőtt.
Gyerekek tömege küzd ma tanulási nehézségekkel, írja szerzőnk, és hozzáteszi, a megoldás nem a múltba révedés. Jelenleg a legjobb, ami történhet egy tanulási zavarokkal küzdő gyermekkel, ha megfelelő fejlesztést kap, és ha ez nem megoldható, akkor felmentést, mondja. Megjegyzi azt is, a sajátos idegrendszeri fejlődés akár a kreatív tehetség felé is fordulhat.
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke beszélt arról, hogy az oktatási államtitkár hogyan reagált arra a felvetésre, hogy többet kellene fizetni a pedagógiai asszisztenseknek havi nettó 210 ezer forintnál.
A felsőoktatáséhoz hasonló modellváltás indulhat be a közoktatásban. Az érintetteket lerohanó fenntartóváltási dömping erősítené a kormány konzervatív nevelési elveit, növelve az esélyegyenlőtlenséget.
Múlt hét csütörtökön arról tájékoztatták a szülőket, hogy az eddig ingyenes iskolában havi 100-150 ezer forintos tandíjat vezetnének be.
A felsőoktatási modellváltáshoz hasonló folyamat indulhat el a közoktatási intézményeknél, február végéig 60 fenntartóváltási kérelem érkezett a Belügyminisztériumhoz – közölték a HVG-vel.