Pénz beszél: Vodafone, ársapka vagy EU-pénzek? Ön dönthet szeptemberi podcastunk témájáról
Három témát javasolunk, egyről beszélgetünk ebben a hónapban is. Ön döntheti el, melyik legyen az.
Három témát javasolunk, egyről beszélgetünk ebben a hónapban is. Ön döntheti el, melyik legyen az.
Mi tartja hatalmon Orbán Viktort? Van-e ideológiája a rendszerének, és van-e víziója? Meddig szabad ölelkezni az oroszokkal? Vannak-e morális határok? A Nemzeti Együttműködés Rendszerének egyik kedvenc ideológusa volt a vendégünk videós podcastunkban, amelyben világképek csapnak össze, és kiderül, mekkora véleménykülönbségek vannak NER-en belül és azon kívül a világról, a politikáról, hatalmi praktikákról, a média szerepéről.
A korábbi árak többszörösébe kerülnek az energiahordozók Európában, és ezt saját bőrükön is érzik már a magyar háztartások is. Van kiút a rezsicsapdából? Felgyorsul vagy épphogy lelassul a klímaátmenet a válság miatt? Vendégünk Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője és Schum Gergely, az Energiaklub projektvezetője.
A világot változtathatják jobb hellyé, ha maradnak, és nincs joguk reklamálni, ha lelépnek – erről beszélt a Fülke legfrissebb adásában három osztályfőnök, akiket arról kérdeztünk, mi motivál egy tanárt napról napra, tanévről tanévre. Az iskolai évnyitó előtt a bérviták és a fűtéskrízis árnyékában szakmájuk szépségéről és társadalmi súlyáról beszélgettünk a pedagógusokkal.
A műsor célja, hogy lerombolja a nőket övező sztereotípiákat.
A YouTube néhány felhasználó számára már elérhetővé tette azt az aloldalt, ahol a platformra feltöltött podcastokat szedik egy csokorba.
3 év után tértek vissza a fesztiválozók a Szigetre, mi pedig kiköltöztettük podcaststúdiónkat, és megkérdeztük, mik a legjobb emlékeik, mit tudnak Magyarországról, és hogy állnak az élet nagy dolgaival.
A serdülők nem a megszokott válaszokat hozzák, nyitottak és máshogy tekintenek a világra, mint a felnőttek. Éppen ezért izgalmas szakemberként együtt dolgozni velük – jelenti ki L. Stipkovits Erika a Mi, együtt című podcast-sorozat záró adásában.
Rengeteg nyitott kérdés van még rezsiügyben, és az első emelt számlák még nem is jöttek meg.
Második adásához érkezett az MI 2041, A jövőben történt podcast, amiben a műsorvezető Kovács Gergely most arra (is) keresi a választ, élhetünk-e majd örökké, ha a gép már elég okos lesz. De más kérdések is felmerülnek: milyen problémákat okozhat egy algoritmus? Mi az a személyre szabott orvoslás? És hogy jönnek ide a vakcinák?
Egy hete van dönteni, mi pedig jövünk a válaszokkal, amelyekre ön kíváncsi.
Egy éve még a 10 százalékos inflációt is nehezen tudtuk elképzelni, ma már a 20-at sem lehet kizárni. Hol lehet a folyamat vége? Ha egy válság állítja meg a drágulást, az mennyire fog fájni? Vendégünk Farkas Zoltán, a HVG munkatársa és Nagy János, az Erste Bank makroelemzője.
Mikor és hogyan alapozódik meg bennünk a szülői létünk? Hogyan tudunk együttműködni szülőpárként, pláne, ha már több gyermek van? Hogyan lehet összeegyeztetni egymással nagyon különböző nevelési elveket? L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta és Szörnyi Krisztina, a HVG Extra Pszichológia magazin főszerkesztője többek között e kérdésekre keresik a választ a Mi, együtt podcast-sorozat ötödik adásában.
Pár év múlva már olyan filmek is készülhetnek, amelyeket a főszereplő fizikai jelenléte nélkül, de az ő arcát és hangját használva forgattak le. A most még fikciónak tűnő elképzelés bizonyos részei valójában már most is itt vannak. De hogyan tartsuk kordában? Egyáltalán: van elég tudásunk ehhez? Erről beszélget Papp László programtervező matematikus, Andersen Dávid újságíró és kommunikációs szakember, valamint Kovács Gergely AR- és VR-kutató.
Podcastunkban Szücs Imre Principle Data Science & Machine Learning mérnökkel a pénzintézetek kapcsán a mesterséges intelligencia szerepéről, a gépi tanulásról, a modernizáció lépésiről, de az etikus hackerekről is beszélgettünk.
Karakter nélküli Volt, agyonkritizált Sound, külföldieket vesztő Sziget – mindez két covidév és egy új adótörvény árnyékában. A Sziget Zrt. cégvezetője közéleti podcastunk legfrissebb adásában reagált a csoport fesztiváljait ért kritikákra, mesélt a szervezés kulisszatitkairól és a magyar zeneipar ígéretes projektjeiről is.
Ez most a „Meddig tart a forint árfolyamának vitustánca?” és a „Fel kell-e készülnöm a hiánygazdaságra” kéréseknél is jobban érdekli a hvg.hu követőit.
Cannes-i helyszíni riportsorozatunkhoz hasonlóan ezúttal a Karlovy Vary filmfesztiválról számolunk be podcastok formájában. Az első részből kiderül, hogy mi a különleges ebben a fesztiválban, amiért megéri tíz órát buszozni a cseh fürdővárosba, illetve, hogy milyen magyar vonatkozású filmek kerültek be az idei válogatásba.
Hogyan befolyásolták a legnépszerűbb sci-fi művek napjaink technológiáit, sci-fi-e a Csillagok háborúja, és miért mindig csak a konfliktust találjuk vonzónak? Erről is szó esik az MI 2041, A jövőben történt című podcast nulladik adásában. A vendég: Kánai András író, jövőkutató.
Egyrészt az elköteleződéssel, másrészt a gyermekvállalással válik egy pár családdá, mondja L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta a Mi, együtt című podcast-sorozat negyedik adásában. Innen azonban hosszú út vezethet a harmonikus család kialakításáig.