#Republikon


Karácsony és a kerületek azonnal elkezdték sorolni, hogy milyen fejlesztésbe kezdenének az érkező uniós milliárdokból

Megszűnhetnek a kerületi önkormányzatok a fővárosban? Mit lehet kezdeni a szolidaritási hozzájárulással? Helyes volt-e elvenni az iskolákat vagy a védőnői hálózatot az önkormányzatoktól? Mire költenék az uniós forrásokat? Karácsony Gergely főpolgármester és több kerületi polgármester ezekre a kérdésekre kereste a választ a Republikon konferenciáján. A főpolgármester bejelentette, hogy a főváros a jövő héten fizetésképtelenné válik.













Toronymagasan vezet a Fidesz Budapesten, de Karácsonnyal elégedettek a fővárosiak

A koronavírus-járvány kiélezte a harcot a kormány és a budapesti városvezetés között, a Republikon friss kutatásából kiderült, a fővárosiak elégedettebbek Karácsony Gergely és a fővárosi önkormányzat elmúlt hónapokban mutatott tevékenységével, mint Orbán Viktor és a kormány munkájával, azonban a Fidesz támogatottsága így is kimagasló Budapesten. A Kutyapárt beérte az MSZP-t Budapesten.






A Jobbik politikusai igazat mondanak: válsághelyzetbe kerültek

Súlyos helyzetbe került a Jobbik az Állami Számvevőszék által rajtuk követelt 660 millió forint miatt – mondja Tóth Csaba politológus. A Republikon Intézet stratégiai igazgatója szerint az eddigi adatok azt mutatják, ennyi pénzt a polgároktól lehetetlen összekalapozni.


A lakosság többsége ellenzi a stadionépítéseket

A stadionépítésre szánt összeget a lakosságnak csupán öt százaléka hagyná a sport területén, a többség az egészségügy fejlesztésére vagy munkahelyteremtés ösztönzésére fordítaná – derül ki a Republikon Intézet felméréséből.