Nem volt elég jelentős a „Kollár Kinga-ügy” ahhoz, hogy csodafegyvernek bizonyuljon a kormánypártok számára a Republikon Intézet friss felmérése szerint, a Fidesz-KDNP ugyanis nagyjából ugyanott tart, mint egy hónappal ezelőtt. A közvélemény-kutató azonban arra számít, a kormány hamarosan kezdődő, választás előtti pénzosztása növeli majd a kormánypártok támogatottságát.
Áprilisban a teljes népesség 32 százaléka a Tisza Pártra szavazna, 3 százalékkal többen, mint márciusban. A Fidesz-KDNP 1 százalékpontot erősödött, így 28 százalékon áll, 4 százalékponttal lemaradva a Tisza Párt mögött a teljes népesség körében.

A pártválasztók körében kevesebbet, egy százalékot erősödtek egy hónap alatt Magyar Péterék, miközben a Fidesz támogatottsága nem változott, így az állás 39-35 a Tisza javára. A Republikon szerint az elmúlt hónapban erősödött a narratíva, miszerint 2026-ban a kormányváltó erőre, vagyis a Tiszára kell szavaznia az ellenzékieknek, hogy 2030-ban ismét kedvenc pártjukra szavazhassanak.
Az adatokból látszik, hogy a Tisza gyakorlatilag megjelenése óta csak növelt a támogatottságán, az elmúlt hetekben főleg a bizonytalanok közül, illetve kisebb mértékben a Kutyapárttól szerzett újabb támogatókat.

A harmadik és negyedik helyen áprilisban is a Mi Hazánk és a DK voltak, de helyet cseréltek a rangsorban. Míg a DK támogatottsága nem változott, a teljes népesség 6, a pártválasztók 7 százaléka szavazna a pártra, a Mi Hazánk 1 százalékpontot erősödött előbbi, 2 százalékpontot a második kategóriában, jelenleg 6, illetve 8 százalékon áll a támogatottsága.
Hónapok óta először került a parlamenti küszöb alá a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP), miután 1 százalékpontot veszített a teljes népesség, kettőt a pártválasztók körében, igaz, a visszaesés hibahatáron belüli. 1-1 százalékpontot esett a Momentum támogatottsága is, a Párbeszéd 2-2 százalékon áll, a Jobbik és az MSZP támogatottsága is 1-1 százalék, az LMP pedig áprilisban 0-0 százalékon állt. Egy százalék mondta azt, hogy valamilyen másik, fent nem említett pártra szavazna, a bizonytalanok aránya pedig jelentősen csökkent, 23-ról 18 százalékra.
A Republikon egy hónappal ezelőtti eredményeiről itt írtunk bővebben: