Külföldön is rákaptak a mobilnetre a magyar cégek
Majdnem tízszeresére emelkedett a Telekom kisvállalati mobiladat-előfizetőinek adatforgalma.
Majdnem tízszeresére emelkedett a Telekom kisvállalati mobiladat-előfizetőinek adatforgalma.
Legfeljebb bruttó 10 ezer forintot jóváír a Vodafone és a Telenor azon ügyfeleiknek, akik a nizzai merénylet utáni órákban Franciaországban roamingoltak – közölték pénteken.
A külföldi mobilhasználat költségeinek folyamatos csökkenésével és megszűnésével egyre merészebben használunk alkalmazásokat kirándulásaink és üzleti útjaink során. Íme, pár praktikus és szórakoztató applikáció, melyek biztosan hasznos útitársaink lesznek.
Csökkenő roamingtarifákkal indult az idei nyár, április 30-tól kevesebbe kerül a telefonos barangolás. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság animációs filmet is készített, hogy könnyebb legyen megérteni a szabályozást.
Noha a külföldi telefonhasználat díjai az elmúlt években rohamosan csökkentek - és lassan át is térünk a roaming díjak nélküli, egységes EU-s számlázásra -, még mindig bárkivel könnyen megtörténhet, hogy belesétál az országhatáron kívüli adathasználat néhány meglepően költséges csapdájába. Mik ezek, és hogyan kerülhetjük el őket?
Még bő egy év, és az egész Európai Unió területén éppen olyan feltételekkel használhatjuk a mobilkommunikációt, mintha itthon lennénk. A változások azonban, különösen az üzleti felhasználók számára már érezhetők.
Várjon egy percet és számoljon, hogy megéri-e a Vodafone ma bejelentett új csomagjaira váltania.
A Vodafone április elsejétől eltörli az EU-ban a roamingdíjakat új előfizetőinek, a régiek meg díjmentesen és hosszabbítás nélkül válthatnak. A feltöltőkártyásokra nem vonatkozik a kedvezmény, ők feltehetően csak jövő nyáron, az összeurópai roaming-díjtilalom életbe lépésével szabadulhatnak meg ettől a költségtől.
Sokan úgy gondolják, amint kiteszik a lábukat az országból, máris oda kell figyelniük arra, hogyan használjuk a telefonjukat. Azonban jó tudni, hogy évről-évre csökkennek a roamingdíjak, különösen az EU-n belül, és a mobilszolgáltatók is külön roaming csomagokat kínálnak az utazóknak. Így ma már nem kell lemondani külföldön sem a telefonálásról és mobilinternetezésről.
10 ezer forintig állja a számlát a szolgáltató.
A jóváírás a Magyarországra és Belgiumon belülre indított hívásokra, és az ott fogadott hívásokra vonatkozik.
Érdemes lesz-e nemsokára Bécsben venni egy SIM-kártyát, és roaminggal telefonálni Magyarországon? Letiltják, lassítják-e a Skype-ot a szolgáltatók? Fizetős lesz-e a mostani minőségű Youtube? Ilyen kérdések merültek fel ma a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) sajtóreggelijén, és arra is választ kaptunk, miért nem lép fel az NMHH a köztévé Híradójának sajtó- és mindenféle etikailag aggályos tevékenysége ellen.
Nyáron tömegek indulnak el a határon túlra pihenni, más kultúrákkal ismerkedni, de évközben is előfordul ez tendencia a más országban vállalt munka, a tanulás vagy a rokonok és barátok meglátogatása miatt. Bármelyik tevékenységet is nézzük, egyre nélkülözhetetlenebb hozzá a mobileszközök használata. Ami szerencsére külföldön egyre olcsóbb.
A legtöbben közeli országokba megyünk pihenni a félretett pénzünkből, kevesen utazunk repülővel, és hanyagoljuk az utazási irodákat.
Első hallásra az Erasmus+ elnevezésű program nem más, mint egy potyanyaralás az unió pénzén. Akik azonban egyszer már részt vettek egy ilyen projekten, állítják, ez többről szól, mint az ingyenrepülőjegy és -szállás, mert a 8-10 napos programok alatt életre szóló barátságok köttetnek.
A telekommunikáció soha nem pörgött olyan gyorsan, mint most és a szolgáltatókat soha nem is állította akkora feladat elé, mint most. Hogyan képes lépést tartani egy mobilszolgáltató az elképesztő technológiai fejlődéssel? Honnan áramlik ez a rengeteg adat az életünkbe és mit kezdünk vele? Miért van szükség a roamingra és mit lehet kezdeni vele?
Bankkártyával vagy készpénzzel érdemes fizetni külföldön? Mire elég az alanyi jogon járó uniós tb-kártya, és hogy is vannak újabban a roamingdíjak? Ha már éppen csomagol a bőröndbe, előbb nézze meg, hogyan spórolhat egy kis előre tervezéssel.
Pártokon és tagállamokon átívelő összefogást kezdeményez Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti (EP-) képviselője a roamingdíjak eltörlése érdekében - közölte hétfőn a politikus irodája.
Bár az Európai Unió korábban hozott döntései értelmében elvileg az idei év végén ki kellene vezetniük a mobilszolgáltatóknak a barangolási díjaikat, várhatóan 2018-ig maradnak a külföldi mobilhasználat után fizetendő magas tarifák – írja a Magyar Nemzet.
Európai uniós mintára a roamingdíj csökkentéséről írt alá szerződés hétfőn a montenegrói Budván négy balkáni ország illetékes minisztere – jelentette a térség médiája.