Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Várjon egy percet és számoljon, hogy megéri-e a Vodafone ma bejelentett új csomagjaira váltania.
"A Vodafone mától minden új számlás előfizetője számára eltörölte az európai uniós roamingdíjakat" – közölte a szolgáltató. Ez azt jelenti, hogy ha valaki mától (nem feltöltőkártyás) szerződést köt a céggel, akkor kizárólag olyan csomagot tud választani, amelynek alapdíjában már benne van az a lehetőség, hogy az EU területén:
mintha itthon maradt volna.
Akkor is csak ilyen csomagot tud ezentúl választani, ha önnek esze ágában sincs a jövőben külföldre mennie, és egyáltalán nem érdekli a roamingdíj. Ha csak belföldi ügyfél lesz, akkor ön a pluszköltség nélküli roaming lehetőségét nem fogja kihasználni.
Mivel ezek új csomagok, ezért új havidíj és új percdíj is tartozik hozzájuk.
Egy példa: a legolcsóbb új lakossági csomag havidíja 2990 forint, amelyhez 100 díjmentes perc vagy sms tartozik, ennek túllépése esetén pedig 40 forintos perc- és sms-díjat fog fizetni.
Az eddig ismert díjkonstrukciók tehát megszűnnek, az is, amely most önnek van. Ön maradhat abban a csomagban, amiben van, de ha át akar váltani az újak egyikére, akkor megteheti úgy, hogy:
Így mindenkinek a saját jelenlegi előfizetéséhez és külföldi mobilhasználatához képest kell eldöntenie, hogy megéri-e neki az új csomagra átváltania.
A döntésnél még egy körülményt érdemes mérlegelni: 2017 júniusától ugyanis a roaminghoz jelenleg még kapcsolódó pluszköltségek eltörlése az unióban kötelező lesz. Ez azt jelenti, hogy onnantól kezdve külföldön is azokon a percdíjakon lehet majd telefonálni, mint amit az adott ügyfél adott hazai előfizetése tartalmaz.
A szabályok ugyan még nem teljesen egyértelműek, de nagyjából arra számíthat, hogy 2017 júniusától azon a percdíjon fog telefonálni külföldön is, amin belföldön.
A Telekom tegnap az üzleti előfizetők számára hozott létre hasonló, roaminghoz pluszköltséget nem kötő csomagot. A Telenor azt hangsúlyozza, hogy választható szolgáltatásként kínál roaming átalányopciókat. Ám át kell gondolni, kinek éri ez meg, mert „aki például évente egyszer elutazik síelni, egyszer pedig nyaralni, az csak kétszer fizet a roaming szolgáltatásért”. |
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”