Az elmúlt évek legsúlyosabb szoftverhibáját azonosították, nehéz olyan céget találni, amit nem érint
„Az internet jelenleg lángokban áll” – érzékeltette a Log4Shell névre keresztelt sérülékenység miatti helyzetet egy szakértő.
„Az internet jelenleg lángokban áll” – érzékeltette a Log4Shell névre keresztelt sérülékenység miatti helyzetet egy szakértő.
A Microsoft megpróbált befoltozni egy augusztusban talált hibát, de nem sikerült, így viszont már a hackerek is tudnak arról, hogyan lehet átvenni az irányítást a számítógép felett.
A Microsoft nemcsak tudomásul vette, de már ki is javította azt a hibát, melyet kiberbűnözők aktívan használnak a Microsoft Office felhasználók elleni célzott támadásokban. A sérülékenység befoltozását szoftverfrissítéssel lehet elérni.
A modern kori programokban csaknem hetente bukkannak különféle gyenge pontokra. Ezúttal ott sikerült beazonosítani egy ilyet, ahol a legkevésbé sem számítottak rá.
Az Intel és az AMD modern processzoraiban is megtalálni a három új biztonsági rést, amit szerencsére igen nehéz kihasználni.
Több hibát is azonosított az Nvidia a videokártyáihoz tartozó illesztőprogramban. A problémák ellen készített frissítés már elérhető, és javasolt mielőbb letölteni.
A Facebookot egy kiberbiztonsági kutató kereste meg azzal, hogy talált egy elég komolynak tűnő biztonsági rést. Nem egészen azt a választ kapta, amire elsőre számított.
A Microsoft szerint a kínai Hafnium nevű hackercsoport állhat azok mögött a támadások mögött, amelyek segítségével adatokat szivattyúzhattak ki több amerikai cégtől is.
A rendes frissítési ütemtervtől eltérően, soron kívül javították a Chrome böngészőt a Google szakemberei, miután két olyan sebezhetőséget is találtak benne, amelyeket a kiberbűnözők is kihasználhatják. A szoftver új változatát a felhasználóknak is telepíteniük kell.
Másodjára adott ki figyelmeztetést a Zerologon nevű sérülékenység miatt a Microsoft. A redmondi cég már elkészítette azokat a javításokat, melyek befoltozzák az elsősorban a Windows Server oprendszert érintő hibát, de könnyen lehet, hogy többen még nem is telepítették azokat.
Elég öt percre a gép közelébe kerülni, és a Thunderbolt csatlakozó hibáját kihasználva máris hozzá lehet férni a rajta tárolt adatokhoz. Ezt a Thunderspy névre keresztelt sebezhetőség teszi lehetővé, amely sok millió pc-t érint világszerte.
A Positive Technologies kiberbiztonsági cég szakemberei szerint olyan hiba van az Intel 10. generációt megelőző processzoraiban, amit szoftveres frissítéssel nem lehet orvosolni.
Egy most felismert, Cable Haunt névre keresztelt biztonsági rés veszélyezteti az otthoni modemek, illetve a rácsatlakozott eszközök biztonságát. Az esetleges támadók az adatforgalomba is belepiszkálhatnak.
Ha igen, ideje kétségbe vonni őket – könnyebb lesz az élete.
Súlyos sebezhetőségre bukkantak a WhatsApp kódsorában, amelyet egy megfelelően átalakított MP4 fájl segítségével lehet kihasználni. A hiba miatt az appban tárolt összes információhoz hozzáférhet a támadó.
A Zombieload nevű sebezhetőség egy új variánsát detektálták kiberbiztonsági szakemberek az Intel újabb processzorainál.
Megtörtént az első, úgynevezett BlueKeep-támadás, melynek veszélye miatt korábban az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség is figyelmeztetést adott ki. Az incidens ugyanakkor nem eredményezett globális fertőzöttséget.
Betömték az Android operációs rendszer fejlesztői azt a biztonsági rést, melyet kihasználva hackerek nézhetnek bele a felhasználó mobiljába. A biztonságos megoldáshoz ez még kevés, a javítócsomag először a gyártókon fut át, majd az érintett felhasználóknak installálniuk is kell a pakkot.
Súlyos, nulladik napi sebezhetőséget fedeztek fel a Google saját kutatói az Android operációs rendszerben.
Kiterjeszti hibavadász programját a Google, hogy – mint mondják – még biztonságosabb legyen az általuk támogatott ökoszisztéma.