#sport


Ezüstérmes lett a Fradi a vízilabda BL-ben

A Ferencváros címvédőként a második helyen végzett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 2020/21-es kiírásában: Varga Zsolt együttese szombaton, a belgrádi nyolcas döntő fináléjában 9-6-ra kikapott az immáron kilencszeres győztes olasz Pro Reccótól.



Guardiola harmadszor is az év edzője a Premier League-ben

Josep Guardiolát, az angol labdarúgó-bajnokságban fölényes előnnyel aranyérmes Manchester City vezetőedzőjét választották a Premier League 2020/21-es szezonjának legjobb vezetőedzőjévé, míg a legjobb futballistának járó elismerést játékosa, Rúben Dias érdemelte ki.


Putyint és Salvinit is Budapestre várják

A vasárnap kezdődő budapesti cselgáncs-világbajnokságra meghívást kapott Vlagyimir Putyin orosz elnök, és az eseményen feltűnhet Matteo Salvini, az olasz Liga párt elnöke, korábbi belügyminiszter is. Így Orbán Viktor két politikai szövetségesét is Budapesten üdvözölhetné.












A magyar futball érdeke, hogy ne hallgassunk Orbán Viktorra

A magyar miniszterelnök bevallottan nem elégedett azzal, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány nem hívta be az Eb-keretbe Szoboszlai Dominikot. Arról nem beszélt, hogy minden létező adat azt mutatja, a játékos karrierje érdekében kellett meghozni ezt a döntést. Nem ez volt az első olyan eset, amikor a miniszterelnök fontos szereplőként szólalt meg kedvenc sportjáról.


A járvány ellenére is hatalmas környezeti teher lesz a foci-Eb

Több ezer kilométert repülhet egy csapat, ha döntőbe kerül, és akkor még a szurkolókról szó sem esett. Bár az UEFA szerint sokat tettek a környezetért azzal, hogy nem kell új stadionokat építeni az eseményhez, környezetvédők szerint a torna ökológiai lábnyoma „a lehető legnagyobb lesz”.