Négy magyar cég mutatkozik be New Yorkban
A Magyar Nemzeti Kereskedőház a Design Terminállal négy magyar startupot juttat ki a világ egyik legrangosabb startup eseményére, a TechCrunch Disrupt New York-ra.
A Magyar Nemzeti Kereskedőház a Design Terminállal négy magyar startupot juttat ki a világ egyik legrangosabb startup eseményére, a TechCrunch Disrupt New York-ra.
Ahogy az elmúlt években dőlt a pénz a startupokba, kitermelve az unikornisokat – a legalább 1 milliárd dollár értékű cégeket – úgy a 2016-ban eljövő forráshiány könnyen a végüket is jelentheti, az Index írása szerint legalábbis a szakma már felvette szótárába a unicorpse kifejezést, ami egyértelműen az egykor dollármilliárdos cégek bukására utal.
Neil Harbisson, a világ első hivatalosan elismert kiborgja is előad a júniusi Brain Bar Budapest fesztiválon.
Amennyiben még nem ábrándult ki teljesen a Kickstarterből és társaiból, most beszállhat egy olyan projektbe, amely egy videós okoslabdát ígér, amivel bármikor elszórakoztathatja az otthon szűkölő kedvencet.
Paralízises betegeket segítő mobilalkalmazás, hosszan eltartható zöldségfelvágott és ingyenes online oktatási platform mutatkozhat be a rangos Falling Walls Lab startup-verseny berlini döntőjében.
A Budapesten is megrendezett Startup Safary célja az volt, hogy kinyissa az ökoszisztémát alkotó cégek kapuit az érdeklődők előtt. A rendezvény két napja alatt láttunk befektetői nagy vadat akcióban, külföldi vadászterületre merészkedő cégeket, és az egész rendszer fenntartásán dolgozó lelkes szamaritánusokat is.
Az Oszkó Péter vezette befektetői csoport fél év alatt 6 befektetésről kötött megállapodást és összesen 225 millió forintot helyezett ki. Az üzleti angyalokból álló Power Angelshöz 5 új befektető is csatlakozott, így a cég törzstőkéje közel félmilliárd forintra emelkedett.
Az Európa jövőfesztiváljaként beharangozott Brain Bar Budapest idén – többek között – a Nemzetközi Űrállomás egykori parancsnokával erősít, támogatói közé pedig olyan nagyágyúk is beálltak, mint a Google, vagy a WIRED, a legnépszerűbb globális technológiai magazin.
Angyalbefektető céget indított Balogh Péter és párja, Mázi Mária, melynek beharangozó sajtóeseményén az újságírók a befektetők bőrébe bújhattak, és az általuk használt szempontrendszer szerint értékelhették a portfólióba bekerült vállalkozásokat.
Balogh Péter, az NNG egykori alapítója ezúttal angyalbefektetőként szeretné megismételni korábbi cége sikerét, és a mai napon leplezi le, milyen cégek kerültek a párja és az általa alapított Baconsült portfóliójába. Ezzel kapcsolatban kérdeztük az első generációs startuppert, aki nem a megszokott „arcoskodó” kockázati befektető, hanem vacsorát is főz az általa támogatott startupoknak, bánná-e, ha a Jeremie-támogatások elhalnának, és mit kellene tenni, hogy digitális írástudásban ne mi legyünk az Európai Unió barbárjai.
Magyar és könnyebben kiejthető névre vált az online takinénis startup, a Helpy. Rapid és miniatűr közvélemény kutatás után a Rendi névre váltanak, így a magyar cég mögött magyarnak is hangzó brand áll.
Az Uber tényleg mindent eszközt bevet a piacszerzéshez, a zsúfolt Jakartában már motoros taxit is rendelhetnek az applikáció használói.
„Amióta transzparensek lettek a fizetések és a bérezési rendszer, munkatársaink maguk szólnak, ha valakinek nem megfelelően értékeltük a teljesítményét, vagyis jelzik, ha valamelyik kollégának felfelé kellene módosítani a fizetését” – mondta a hvg.hu-nak Szekeres Péter, a Neticle Technologies egyik alapítója. Ezzel az idehaza sosem látott lépéssel a cég megszabadult egy sor feszültséget gerjesztő tényezőtől, folyosói susmusoktól, egyéni bérlobbiktól. Lényegesen erősödött viszont a bizalom és javultak a teljesítmények is.
Egy a Las Vegas-i aneszteziológus céget alapított arra, hogy az átbulizott éjszaka után másnaposságtól vergődő kaszinólakókat alig több mint fél óra alatt rendbe tegye. A 60 ezer forintos szolgáltatást a szállodák elé beparkoló Hangover Heaven buszon lehet igénybe venni.
Egy texasi kislány leszerződött az amerikai Whole Foods üzletlánccal, hogy limonádéját 4 állam 55 üzletében forgalmazzák.
Az OXO Labs keddi workshopján az olyan szabályozási kereteket szétfeszítő innovációk buktatóiról és nehézségeiről beszélt többek között a befektetői csoportot vezető Oszkó Péter, amelyek akár olyan mamutokat is térdre kényszeríthetnek, mint az Uber vagy az Airbnb.
Az elmúlt években a befektetők előszeretettel fektettek az úgynevezett "unikornisokba", vagyis a legalább 1 milliárd dollárra értékelt technológiai startupokba, de az idei év egy új állat felemelkedését hozhatja: a csótányokét.
A kormány bürokráciacsökkentő tervének célkeresztjébe kerülő Design Terminál úgy tűnik, túléli az intézkedést, de ezentúl nem saját büdzséből dolgozik és az Erzsébet térről is költözni kényszerül.
„A kormányok nem állhatnak a technológiai fejlődés útjába” – mondta az észt miniszterelnök miután az Egyesült Államokban tárgyalt az Uber vezető tanácsadójával. Ezt a véleményt a magyar kormány nyilvánvalóan nem osztja.
Az akadálymentes navigációs alkalmazást fejlesztő Route4U megnyerte a Challenge Cup startup verseny tel-avivi regionális fordulóját, így készülhet a washingtoni döntőre.