Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Magyar és könnyebben kiejthető névre vált az online takinénis startup, a Helpy. Rapid és miniatűr közvélemény kutatás után a Rendi névre váltanak, így a magyar cég mögött magyarnak is hangzó brand áll.
“Magyar startup lévén miért nem magyar a nevük” - kapta meg a kérdést többször is a felhasználók és a potenciális felhasználóktól az egyik legjobban pörgő magyar startup, a Helpy. Az online takarító rendelő szolgáltatás ezentúl a Rendi néven megy tovább, honlapjuk már el is érhető ezen a néven. Az új nevet 2-3 hetes, a Facebookon is lefuttatott közvéleménykutatás nyomán találták ki. “Az új névben összekapcsoltuk a rendet, a rendrakást és a rendelést” - mondta lapunknak Csillik Timur vezérigazgató.
A cég honlapján egyelőre nem látható sok változás, de a cégvezető szerint egy hónap múlva teljesen átállnak az új névre. A weboldalt ehhez nem kell újra tervezni, csak apró változtatások várhatók.
A névváltást az is indokolta, hogy több felhasználójuk és látogatójuk szerint nehéz kiejteni az angolos hangzású korábbi nevet.
A bő hat hónapja indult, interneten rendelhető takarítószolgálat olyan lendülettel indult be, hogy rövid időn belül módosítani is kellett a növekedési stratégiájukat. Gyorsították és bővítették vidéki terjeszkedésüket, de úgy fest ez sem bizonyul elégségesnek. “Tökmindegy a név, inkább az a kérdés, Székesfehérváron mikor lesz elérhető a szolgáltatás - reklamálnak a Facebookon a szolgáltatásba még be nem kapcsolt települések lakói.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Otthonteremtési hitelprogramról döntött szerdai ülésén a kormány, ennek további részleteit is ismertette Gulyás Gergely.