A legsikeresebb kínai vállalat, amiről még valószínűleg sosem hallott
Az okostelefonokat és tableteket gyártó Xiaomi odahaza legalább akkora sztár, mint a világban az Apple – és nem mellékesen a vállalatot „kínai Apple”-ként is emlegetik.
Az okostelefonokat és tableteket gyártó Xiaomi odahaza legalább akkora sztár, mint a világban az Apple – és nem mellékesen a vállalatot „kínai Apple”-ként is emlegetik.
A megfelelő kapcsolatokkal üzleti lehetőségek sora nyílik meg ön előtt, ha csak nem rontja el az egészet már a bemutatkozásnál. Mutatjuk mire érdemes odafigyelni.
Az új nézőpontok keresése és az innovatív hozzáállás szinte minden munkakörben pozitív hozadékkal jár, a vállalkozói szektorban pedig elengedhetetlen. Íme néhány tipp, hogy versenyképes maradhasson.
Egy cég hullámkartonból képzeli el a jövő irodáját, de nem ez az első vállalkozás, ami újragondolta a papír újrahasznosítását: láttunk már papírkukát és univerzális pizzás dobozt is.
Mindenki szeretne a maga ura lenni és nem csak a főnök utasításait követni, de egy vállalkozás elindításához azért ennél többre van szükség. Megmutatjuk, hol van az a pont, ami után nem érdemes halogatni álmai megvalósítását.
El tudja képzelni, hogy suhan a flaszteren a Hősök terén, vagy egy parkolóban, vitorláját feszíti a szél, és szinte érzi a tenger sós illatát? Ez a kép lebegett a magyar tervező előtt, amikor megalkotta a Deska névre hallgató vitorlás gördeszkát, amely a vitorla eltávolításával a forradalmi fékrendszernek és a könnyű irányíthatóságnak köszönhetően akár városi terepen is bevethető. A gyártást nem viszik el Kínába, csak azért, hogy olcsóbb legyen, mert nekik a minőség kell.
Egy diák olyan rendszert készül piacra dobni, ami egy akvárium és néhány kishal segítségével dús és bőségesen termő fűszerkertet varázsol konyhájába.
Egy amerikai cég már egy csepp vérből képes kinyerni minden szükséges információt.
Előfordult már, hogy külföldön azt tapasztalta, nem tudják hova tenni Magyarországot? Semmi probléma, hiszen ekkor lehet előhúzni a Puskás-kártyát és hirtelen mindenki heves bólogatásba kezd. Csakhogy Puskás Ferenc személyében még mindig egy ötven évvel ezelőtti legendával példálózunk, azóta sok világhírű magyar karakter született. Ki, vagy mi helyezheti el ma Magyarországot a világtérképen? Kovács Péter, az IseeQ nevű fejvadász startup társalapítója és egyik vezetője szerint Magyarországot éppen a startup világ definiálja újra és ebben a meggyőződésében a Google és a Facebook is támogatja.
A szegedi Antavo őszinte blogbejegyzésben számol be kezdeti botladozásiról, és mindenki okulására kiemeli azokat a stratégiákat, amelyekkel csúnyán befürödtek.
A Facebook óta nem zajlott részvénykibocsátás, amelyet a befektetők világszerte annyira vártak volna, mint az Alibabáét.