Jessica Alba helyes arca egymilliárdot ér
A gyönyörű színésznő startupja 70 millió dolláros befektetéshez jutott.
A gyönyörű színésznő startupja 70 millió dolláros befektetéshez jutott.
Gondoljon bele, bemegy a fogorvosához, ahol már kétszer járt, harmadszori látogatásnál egy ingyenes fogfehérítést kap – és ezt nem is kell észben tartania, erre az okostelefonja figyelmezteti. A Kupon Világ egykori alapítója okostelefonra vitte a pecsételős hűségkártyaprogramot, ami a digitális rendszernek köszönhetően kinyerhető információk segítségével hűségesebb vásárlókat terelhet vissza a vállalkozók üzleteibe.
A magától törlődő üzeneteket küldő chatszolgáltatást feltaláló huszonévesek cégét 10 milliárd dollárra értékelték, aminél csak egy startup értékesebb.
Nem az unatkozó dúsgazdagok, inkább az adrenalinfüggő, sikert és üzleti kincseket keresők terepe az a nálunk még kevésbé ismert terület, ahol a startup cégeket a kockázatitőke-befektetők számára teszik kívánatossá. Ahol azt veszik a természetesnek, ha 8-10 befektetésből 1-2 lesz sikeres – de ez a siker mindenért kárpótol. A magyar és amerikai viszonyok közti hasonlóságokról és különbségekről is kérdeztük az angyal befektetőként is ismert Gerő Viktort.
Sok apró, meglepő praktika létezik a brandépítés hatékonyságának növelésére, egy kreatív elmétől azonban egészen megdöbbentő tippet kaptunk.
Budapestről épít gasztró világközösséget a magyar fejlesztésű közösségi oldal. Az applikáció megálmodói a Facebookhoz hasonló virtuális közösséget kovácsolnak, nem kicsiben gondolkodnak, céljuk az elképesztő méreteket öltött élelmiszer-pazarlás megelőzése. A kezdeményezésről már a Washington Post és a BBC is beszámolt.
Már az is sokatmondó, hogy milyen cégeket vettek, és hogy mennyi pénzért. Vagy nem.
Nemzetközi piacra, magánszemélyeknek értékesítenének.
Egy óra alatt 10 ezer dollárt gyűjtött az új flip-flop papucs ausztrál kitalálója. Még ebben a szezonban robbantana a piacon az új konstrukcióval.
A foodpanda 60 millió dollár értékű tőkeinjekciót jelentett be társmárkáival, a hellofooddal és a Delivery Clubbal közösen. A nemzetközi ételrendelő startup 2012-es alapítása óta több mint 100 millió dollárral bővült.
A rendszeres sportolás nagyobb eséllyel bukik motivációs, mint fizikális tényezőkön, ezért fontos, hogy lehetőleg társat, társakat találjunk a testmozgáshoz. Ezt próbálja megoldani az okostelefonunk segítségével öt magyar fiatal, nem kis sikerrel: a szegedi csapat által fejlesztett ingyenes alkalmazás óriási elismeréseket kapott.
Az ASIC bányászgépek gyártásáról ismertté vált amerikai cég, a CoinTerra, bejelentette a magyar szoftverfejlesztő cég, a Bits of Proof Zrt. felvásárlását.